Ogłoszenia

Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej

13 kwietnia 2014 rok

1. Serdecznie witam wszystkich Parafian, Gości, którzy przybyli na dzisiejszą Eucharystię. Wszystkim solenizantom i tym którzy obchodzą swoje urodziny w nadchodzącym tygodniu życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej i polecam ich w codziennej modlitwie kapłańskiej.

2. Przeżywamy Niedzielę Palmową, Niedzielę Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Natomiast na sumie uroczysta procesja z Palmami wraz z inscenizacją Uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Gromadzimy się z palmami przed szkołą o godz. 11.45 i tam po poświęceniu palm procesyjnie udamy się do kościoła parafialnego. W ten sposób uobecnimy uroczysty wjazd do Jerozolimy.

3. Pragnę podziękować wszystkim ministrantom i młodzieży biorącym udział w piątkowym Misterium pt.; „Żyć prawdą”, za to że całym swoim zaangażowaniem i oddaniem przyczynili się do głębszego przeżycia drogi krzyżowej. Dziękuję wszystkim moim wiernym, którzy przybyli, aby razem z nami przeżyć to Misterium. Bóg zapłać.

4. W ramach Światowego Dnia Młodzieży we Włocławku w par. św. Stanisława BM odbędzie się dzisiaj spotkanie młodzieży z naszej diecezji. Początek spotkania o godz. 15.00. Zachęcam młodzież do licznego udziału w tym spotkaniu.

5. W tym roku parafia zorganizowała po raz III konkurs „Palma, pisanka i ozdoba wielkanocna”. Komisja oceniająca wykonane prace według przyjętego regulaminu i kryterium zebrała się w sobotę o godz. 10.00 w kościele parafialnym i dokonała oceny i wyłoniła zwycięzców. W tym roku postarałem się o komisję nie z naszej parafii, aby była ona całkowicie bezstronna. Zwycięzcy zostaną podani dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00.

6. Liturgia Triduum Paschalnego należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym zapraszamy do udziału w nabożeństwach: Wielki Czwartek (17.04.2014)pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. Uroczysta Msza św. o godz. 17.00 będzie sprawowana w intencji dziękczynnej za dar sakramentów kapłaństwa i Eucharystii. W tym dniu dzieci, które w ub. roku przystąpiły do I-Komunii Świętej mają Komunię Rocznicową. Podczas Liturgii będzie miał miejsce – obrzęd obmywania nóg. Po zakończonej Eucharystii Ciało Pana Jezusa zostanie przeniesione do Ciemnicy, która symbolizuje Jego modlitwę w Ogrójcu, ból zdrady, pojmanie i uwięzienie – czas opuszczenia i trwogę konania. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 21.00. Wielki Piątek(18.04.2014) – w tym dniu nie ma Mszy św. Gromadzimy się natomiast o godz. 18.00 na Liturgii Męki Pańskiej. Nabożeństwo składa się z liturgii słowa, uroczystej adoracji krzyża i przyjęcia Komunii św. Kończy się złożeniem Jezusa do Grobu. Ofiary składane na tacę w tym dniu podczas adoracji krzyża przeznaczone są tradycyjnie na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. W tym dniu obowiązuje ścisły post i nie może w tym dniu być żadnej dyspensy. W piątek o godz. 15.00, czyli w godzinę śmierci Chrystusa na krzyżu zapraszam do kościoła na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkie intencje naszych serc i całego świata. Wielkopiątkowym nabożeństwem rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Zapraszam strażaków ze wszystkich jednostek OSP, aby tradycyjnie podjęli czuwanie przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Wielką Sobotę a potem uczestniczyli w Rezurekcji. Wielka Sobota(19.04.2014)adoracja Jezusa Eucharystycznego przy grobie od godz. 8.00 do 22.30. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 18.00 obrzędem poświęcenia ognia przed świątynią. Na liturgię światła przynosimy świece (lub paschaliki). Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni liturgia słowa, liturgia chrzcielna i uroczysta Eucharystia – uwielbienie Boga w tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa. Niedziela Wielkanocna - (20.04.2014) Rezurekcja o godz. 6.00. Msze św. w niedzielę o godz. 9.00; 11.00, w tym dniu nie ma Mszy św. w kaplicy w Dębie Polskim; a w poniedziałek wielkanocny porządek niedzielny tj. o godz. 9.00; 10.30 w kaplicy w Dębie Polskim; 12.00.

7. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę: o godz. 9.00 w kaplicy w Dębie Polskim, natomiast w kościele parafialnym od godz. 10.00 do 13.00 co godzinę. W tym czasie także będzie okazja do spowiedzi. Ofiary składane przy poświęceniach przeznaczone są zakup paramentów liturgicznych. Wszystkie poświęcenia pokarmów (święconka) odbywają się w kościele. Jest to też okazja do chwilowej choćby adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

8. Jest do nabycia nowy Przewodnik Katolicki.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI

Marzec 28 2011 10:14 am

Comments are closed.