Ogłoszenia

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela

19 października 2014 rok

 1. Serdecznie witam wszystkich Parafian, Gości, którzy przybyli na dzisiejszą Eucharystię. Wszystkim solenizantom i tym którzy obchodzą swoje urodziny w nadchodzącym tygodniu życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej i polecam ich w codziennej modlitwie kapłańskiej.
 2. Zgromadziliśmy się dzisiaj, by wysławiać Boga Stwórcę świata i głosić chwałę Chrystusa, który świat zbawił. Powołani jako chrześcijanie mamy swym życiem przyczyniać się do uświęcania świata, w którym nieustannie dokonuje się zbawienie. Jesteśmy narzędziem w ręku Boga dla dobra świata, by przyspieszyć odnowienie wszystkiego w Chrystusie. Chrystus uczy, że świat ma swoją autonomię: „oddajcie cesarzowi co należy do cezara, a Bogu co należy do Boga”. Mamy więc służyć Bogu i wypełniać Jego wezwanie. Możemy również zyskać wartości od świata, bo on jest środowiskiem, w którym dokonuje się zbawienie człowieka. Chrześcijanie mają także swój obowiązek wobec świata, niosąc mu wartość Ewangelii.
 3. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Wspomnienie św. Jana Kantego, K., we wtorek – Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, B., w środę – Wspomnienie św. Jana Pawła II, P.
 4. W ubiegłą niedzielę z racji obchodów XIV Dnia Papieskiego Biskupi Polscy prosili min. o wsparcie materialne dla powołanej przez Episkopat Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin. Zebraliśmy 329 zł. Bóg zapłać za dobroć serca.
 5. Trwa miesiąc październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Różaniec w naszym kościele codziennie przed wieczorną mszą św. o godz. 16.30 Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy na różańcu w intencjach całego świata i naszych. Niech ta modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra.
 6. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje. Za otwartość serca i solidarność z misjonarzami, Bóg Zapłać.
 7. Przyjmuję już na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe za zmarłych.
 8. Dziękuję mieszkańcom wsi Mostki za złożone ofiary na kwiaty do kościoła, ale ze względu na to, że nie trzeba było ich wymieniać, te ofiary będą już na kwiaty na przyszłą niedzielę. Do tych ofiar swoją ofiarę dołożyli mieszkańcy posesji przy ul. Akacjowej 5. Za te pieniądze zostaną już zakupione kwiaty doniczkowe chryzantemy.
 9. W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem odbędzie się zbiórka pieniężna na chorego Mateuszka z Częstochowy. Już go znamy i polecam go naszej ofiarności i pamięci modlitewnej.
 10. W miesiącu wrześniu na remont plebanii zebrano 5015 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 11. Jest do nabycia nowy Przewodnik Katolicki.
 12. „Oddajcie cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu co należy do Boga” usłyszeliśmy dzisiaj podczas Liturgii Słowa. Mając to na uwadze wchodźmy w świat odważnie, by mu służyć wartościami chrześcijańskiej wiary, by nieść mu nadzieję jaką sami mamy od Boga, pobłogosławieni teraz przez Stwórcę nie lękajmy się świata, ale prowadźmy go do Chrystusa.

Zapowiedzi

 • Łukasz Rafał Kłosiński, kawaler, zam. Włocławek, ul. Okopowa  i Katarzyna Krzeszewska, panna, zam. Telążna Leśna

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI

Marzec 28 2011 10:14 am

Comments are closed.