Ogłoszenia

Trzecia Niedziela Zwykła

25 stycznia 2015 roku

  1. Serdecznie witam wszystkich Parafian, Gości, którzy przybyli na dzisiejszą Eucharystię. Wszystkim solenizantom i tym którzy obchodzą swoje urodziny w nadchodzącym tygodniu życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej i polecam ich w codziennej modlitwie kapłańskiej.
  2. „Bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.  Nasz Nauczyciel z Nazaretu wzywa każdego człowieka do przemiany i nawrócenia swoich serc, bo przyjście Pana i Jego królestwa jest już bliskie. Prośmy Boga Trójjedynego, aby wszyscy chrześcijanie, którzy zostali „przemienieni przez zwycięstwo Jezusa Chrystusa” połączyli się w jednym domu, gdzie słucha się Słowa Bożego i łamie się Chleb. Słowo Boże, które usłyszeliśmy, wzywa nas dzisiaj do uznania swojej grzeszności i przemiany swojego życia, bo „czas jest krótki” i „bliskie jest królestwo Boże”. Człowiekowi otwartemu na Boże przebaczenie i miłość, łatwiej przyjąć powołanie życiowe, które Bóg w swojej nieskończonej dobroci przygotował. Prośmy Ducha Świętego, aby Słowo Boga, które usłyszeliśmy przemieniało nas i przyniosło błogosławiony owoc.
  3. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Wspomnienie św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa, we wtorek – Wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, B., w środę – Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, KDK., w sobotę – Wspomnienie św. Jana Bosko, K.
  4. Na terenie całej Polski trwała akcja odbioru zużytego sprzętu przez Kirche in Not prowadzona już od dwóch lat. Do tej pory pieniądze uzyskane za zużyty sprzęt zostały przekazane m.in. chrześcijanom w Demokratycznej Republice Konga, Czadzie i Nigerii, na budowę szkół czy studni. W naszej parafii również zorganizowaliby taką zbiórkę. Zebraliśmy bardzo dużą ilość takiego zużytego sprzętu. Sprzęt ten został w piątek przekazany organizacji Kirche in Not. Za pozytywną odpowiedź z serca dziękuję.
  5. Dzisiaj tj. 25 stycznia br. na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszam dzieci, które w tym roku pójdą do I Komunii Świętej Rocznicowej wraz z ich rodzicami. Obecność obowiązkowa.
  6. Portal szturmujemyniebo.pl jest pewnego rodzaju gąbką, która przyjmuje intencje rodziców. Intencjami są ich chore dzieci. Każdy kto zna dziecko którego życie jest zagrożone może a nawet powinien przesłać do nas taką intencję. My tzw. Aniołowie będziemy każdego dnia modlić się za nie. Portal te intencje rozsyła sms i emailowo do Aniołów, którzy są zarejestrowani na naszym portalu. Modlitwą może być 3 x Zdrowaś Maryjo lub 7 x Ojcze Nasz. Każdego dnia Aniołowie modlą się za te dzieci. Raz w miesiącu odprawiana jest nowenna do św. Dominika Savio oraz msza święta w intencji wszystkich dzieci którzy zostali nam poleceni. Intencje te będą w miarę możliwości dostarczane do największych Sanktuariów Maryjnych na świecie. Co zrobić aby zostać Aniołem? Przede wszystkim należy zgłosić swoją osobę do naszej bazy Aniołów. Zgłoszenie można wysłać emailem na adres aniolowie@szturmujemyniebo.pl lub poprzez sms 884 788 453. Należy podać swoje imię oraz miejsce zamieszkania(miasto i województwo) pozwoli to na stworzenie mapy aniołów.
  7. Odbywając wizytę duszpasterską naszych rodzin zapoznałem się z sytuacją materialną naszych rodzin. Jest wiele rodzin, które potrzebują naszej pomocy jako wspólnoty. W związku z tym postarałem się o pomoc żywnościową z „Caritasu Diecezji Włocławskiej”. Taką pomoc otrzyma 250 osób. Jest to pomoc w kwocie 30000 tys. zł. Pragnę także w tym miejscu podziękować p. Elżbiecie Trzeciak za ogromną pomoc, jakiej mi udzieliła w przygotowywaniu skierowań, jakie były wymagane w związku z przepisami prawa Unii Europejskiej. Te paczki będą wydawane w piątek i sobotę od godz. 13.00  w salce przy kościele. Proszę o sprawne zorganizowanie się tych osób, które otrzymały skierowania po odbiór paczek żywnościowych.
  8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką do lektury której serdecznie zachęcam.
  9. Niech Boże błogosławieństwo, które przyjmiemy z Bożej Miłości połączy wszystkich wyznawców Jezusa Chrystusa w jednym Kościele. Niech Chrystusowy pokój, z którym pójdziemy do naszych domów i zakładów pracy w zbliżającym się tygodniu, rozgrzeje serca tych, którzy zagłuszają wezwanie Pana: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI

Marzec 28 2011 10:14 am

Comments are closed.