Ogłoszenia

Czwarta Niedziela Zwykła

31 stycznia 2016 roku

  1. Serdecznie witam wszystkich Parafian, Gości, którzy przybyli na dzisiejszą Eucharystię. Wszystkim solenizantom i tym którzy obchodzą swoje urodziny w nadchodzącym tygodniu życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej i polecam was wszystkich, każdego z osobna w codziennej mojej modlitwie kapłańskiej.
  2. W przyjęciu Jezusa i Jego orędzia dużą rolę odgrywa przykład ludzi wierzących, którzy dają świadectwo, iż są chrześcijanami w rodzinie, w życiu zawodowym, publicznym, w wykorzystywaniu charyzmatów i pełnieniu posług, do których są powołani. Współczesny świat szczególnie potrzebuje dziś wiarygodnego świadectwa osób mających umysł i serce oświecone przez Słowo Boże i zdolnych otwierać serca i umysły wielu innych ludzi na pragnienie Boga i prawdziwego życia, które nie ma końca. Patrząc na ich życie, możemy otwierać przed Jezusem nasze serca, aby przyjąć Boże dary. Jeśli już wierzymy w Jezusa, starajmy się jeszcze wyraźniej opowiadać za Nim w naszych codziennych decyzjach, postawach i uczynkach miłości. Wiara bowiem rośnie, gdy jest przeżywana jako doświadczenie doznawanej miłości i kiedy jest przekazywana jako doświadczenie łaski i radości. Powoduje, że życie wierzących wydaje owoce, bo dzięki nadziei serce rośnie i umożliwia składanie skutecznego świadectwa. Otwiera też serca i umysły słuchających na zaproszenie Pana, aby przylgnęli do Jego słowa, aby stali się Jego uczniami. Jeśli na nowo odkryjemy w wierzeniu radość, odnajdziemy też zapał do przekazywania wiary. Niech Chrystus, który jest miłością, wypełnia nasze serca i pobudza nas do ewangelizacji. Świat dzisiaj nie jest przychylny chrześcijaństwu, wielu braci i sióstr – jesteśmy tego świadkami cierpi prześladowania za to, że przynależy do Jezusa Chrystusa. Również i my jesteśmy dzisiaj wezwani do heroicznego opowiedzenia się za Chrystusem i mężnego wyznawania Jego nauki.
  3. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – Święto Ofiarowania Pańskiego, w piątek -Wspomnienie św. Agaty, Dz.M., w sobotę – Wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, Męczenników.
  4. 02 lutego br. tj. we wtorek obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Święto to obchodzone jest w Kościele katolickim prawdopodobnie od IV w. na pamiątkę ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej. Począwszy od IX w. wierni przynoszą do Kościoła świece, które symbolizują Chrystusa – „jedyną światłość prawdziwą, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi” (J 1,9). Na wieczorną Mszę św. do kościoła parafialnego przychodzą wszystkie dzieci klasy III wraz z rodzicami, przynosząc świece komunijne, które zostaną poświecone. Jest to kolejny etap przygotowania do pełnego uczestnictwa we Mszy św. Podczas tej Mszy św. Dzieci z klasy II SP i chór szkolny przedstawią „Jasełka”. Serdecznie w ich i własnym imieniu zapraszam na to przedstawienie
  5. Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wyższe Seminarium Duchowne Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny wraz z Papieskim Wydziałem Teologicznym w Warszawie i Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Włocławskiej zapraszają do wzięcia udziału w XVI Ogólnopolskim Sympozjum Teologicznym pt.: DUSZPASTERSTWO RODZIN W KONTEKŚCIE NOWEJ EWANGELIZACJI. Sympozjum naukowe odbędzie się 3 i 4 lutego 2016 roku w Kazimierzu Biskupim w Gminnym Ośrodku Kultury przy Placu Wolności 2.Odbywający się w październiku 2015 roku w Rzymie Synod Biskupów poświęcony rodzinie mocno podkreślał konieczność zaangażowania duszpasterskiego wobec małżeństw i rodzin. Dostrzegano konieczność szukania nowych sposobów głoszenia rodzinom Ewangelii rodziny. Ponadto wskazywano na potrzebę dialogu z ludźmi żyjącymi w konkubinatach czy związkach cywilnych w oparciu o nową wrażliwość duszpasterską polegającą na wydobyciu pozytywnych elementów, jak również na dobre przygotowanie młodych do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zbliżające się sympozjum naukowe poświęcone problematyce duszpasterstwa rodzin jest próbą wyjścia naprzeciw aktualnym zagadnieniom dotyczącym pastoralnej posługi Kościoła wobec małżeństw i rodzin. Jest ono kontynuacją ubiegłorocznego spotkania, które również było poświęcone zagadnieniu duszpasterstwa rodzin. Głęboki namysł zaproszonych specjalistów, reprezentujących różne ośrodki i dyscypliny naukowe, daje nadzieję na ciekawe końcowe rozwiązania. Kazimierskie sympozjum stwarza więc okazję do wymiany myśli oraz podjęcia nowych inicjatyw na rzecz małżeństwa i rodziny.
  6. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca i I Sobota Miesiąca. Spowiedź święta pierwszopiątkowa dla młodzieży i dzieci godzinę przed wieczorną Mszą świętą. W kaplicy w Dębie Polskim spowiedź o godz. 14.30, a msza św. o godz. 15.00. Przypominam młodzieży i dzieciom o praktykowaniu I Piątków Miesiąca.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką do lektury której serdecznie zachęcamy.
  8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką do lektury której serdecznie zachęcam.
  9. Jeśli zaś szukamy jeszcze właściwej odpowiedzi, jeśli zastanawiamy się, jaką drogę wybrać, prośmy gorąco Boga o dar wiary, o umiejętność zaufania i przyjęcia Jezusa z miłością. Niech modlitwa słowami tak dostosowanego hymnu o Jezusie-Miłości zrodzi w nas odwagę przyjęcia Go jako naszego Pana i Odkupiciela, który wniesie w nasze życie prawdziwą miłość. Wiara, która działa przez miłość, stanie się wtedy nowym kryterium myślenia i działania, które przemieni całe nasze życie. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo i zanieśmy je światu, który odwraca się od Boga.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI


Marzec 28 2011 10:14 am

Comments are closed.