Ogłoszenia

Druga Niedziela Wielkiego Postu

01 marca 2015 roku

 1. Serdecznie witam wszystkich Parafian, Gości, którzy przybyli na dzisiejszą Eucharystię. Wszystkim solenizantom i tym którzy obchodzą swoje urodziny w nadchodzącym tygodniu życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej i polecam ich w codziennej modlitwie kapłańskiej.
 2. Wielu z nas pragnie stać się, w tym czasie pokuty, kimś innym i dlatego podejmuje różnego rodzaju wyrzeczenia. Bóg dostrzega te zabiegi człowieka, dlatego przez Kościół daje mu trzy specjalne narzędzia: post, modlitwę i jałmużnę. Modlitwę po to, byśmy pojęli sercem, że celem naszego życia jest Bóg, który zakochał się w człowieku, jałmużnę po to, byśmy na drodze swego życia dostrzegli i pokochali innych wędrowców w drodze do Ojca, post po to, byśmy za płaszczem przyzwyczajeń i nałogów, za stertą masek jakie zakładamy przed ludźmi i przed sobą, zobaczyli jacy jesteśmy naprawdę. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli więc zachęca nas do refleksji nad tym z czego lub z kogo nam najtrudniej zrezygnować, i kto lub co jest dla nas ważniejsze od Boga.
 3. W tym tygodniu wspominamy: w środę – Świeto św. Kazimierza Królewicza
 4. Przez cały Wielki Post trwa wielka akcja trzeźwościowa. W tym roku wszelki trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji nawrócenia naszych rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w naszych sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny staną się prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały żywą wiarą, której będzie świadkami w życiu codziennym.
 5. Pragnę przypomnieć, w związku z trwającym okresem wielkopostnym, że według nauki Kościoła Katolickiego, dniami postnymi obowiązującymi każdego chrześcijanina, pod karą grzechu są: wszystkie piątki w ciągu roku, okres Wielkiego Postu, Środa Popielcowa. W tych dniach wierni chrześcijanie powinni unikać spożywania pokarmów mięsnych i brania udziału w zabawach i dyskotekach. Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje we wszystkie piątki i w czasie Wielkiego Postu. Duszpasterze oraz rodzice winni zatroszczyć się o to, ażeby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani jeszcze prawem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentyczny duch pokuty.
 6. Trwają nabożeństwa pasyjne: w niedzielę o godz. 12.00 Gorzkie Żale, a w piątki o godz. 16.00 Droga Krzyżowa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Zapraszam na te nabożeństwa wszystkich moich Parafian a w szczególności dzieci i młodzież naszej parafii.
 7. Dzisiaj zbiórka do puszek  wspomagająca „Misyjne Dzieło Pomocy „AD GENTES”. Dzieło to jest powołane do modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy. Ofiary zostaną przesłane do Kurii.
 8. W tym tygodniu I Piątek i I Sobota Miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa w środę od godziny 15.00. W kaplicy w Dębie Polskim spowiedź w piątek o godz. 14.30, a Msza św. o godz. 15.00. Przypominam dzieci i młodzieży o praktykowaniu pierwszych piątków, a rodziców proszę o to, aby zadbali o rozwój religijny swoich dzieci.
 9. W niedzielę 8 marca 2015 r. w Licheniu ks. bp Wiesław Mering poprowadzi dzień skupienia dla rolników diecezji włocławskiej. Ksiądz Biskup zachęca  wszystkich rolników do wzięcia udziału w tym wydarzeniu . Program skupienia: 10.30 – konferencja i modlitwa różańcowa (Kaplica Trójcy Świętej), 12.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Meringa – bazylika, 14.30 – Prelekcje zaproszonych gości (Dom Pielgrzyma Arka).
 10. W związku z zaplanowanymi na rok 2016 Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie i przygotowaniem do tego wydarzenia diecezji włocławskiej, Ksiądz Biskup Ordynariusz powołał Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży. W ramach tego centrum wyodrębniono kilka sekcji odpowiedzialnych za inicjatywy i działania, a wśród nich sekcję ds. wolontariatu. Wolontariuszem może zostać osoba w wieku od 16 do 35 lat, która jest pełna zapału, wytrwała w dążeniu do celu, otwarta na drugiego człowieka, radosna, odpowiedzialna i gotowa do zaangażowania się. Wszelkie informacje na temat jak stać się wolontariuszem można uzyskać u swoich duszpasterzy.
 11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką do lektury której serdecznie zachęcam.
 12. Teraz jest czas by podziękować Bogu, czyli uznać, że jest się tym kim się jest. A za co Ty chcesz dziś podziękować Bogu wraz z całym Kościołem? Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na czas szukania siebie, bliźnich i Boga.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI

Marzec 28 2011 10:14 am

Comments are closed.