Ogłoszenia

Dwudziesta Pierwsza Niedziela  Zwykła

Uroczystość Odpustowa ku czci Patrona naszej parafii

św. Bartłomieja Apostoła

24 sierpnia 2014 rok


 1. Serdecznie witam wszystkich Parafian, Gości, którzy przybyli na dzisiejszą Eucharystię. Wszystkim solenizantom i tym którzy obchodzą swoje urodziny w nadchodzącym tygodniu życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej i polecam ich w codziennej modlitwie kapłańskiej.
 2. Każdy z nas dobrze wie, że Chrystus jest pełnią Bożego Objawienia, to On posiada klucze, które otwierają przed nami tajemnice życia, przebaczenia, zbawienia. Włączeni do Kościoła przez wiarę i chrzest, mamy dostęp do Chrystusa i Bożych tajemnic. Niech nasz dzisiejszy czynny udział w tej Eucharystii otworzy przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie dzisiaj podzielić się z nami Bóg. Kościół otrzymał klucze pojednania człowieka z Bogiem. Bóg ustanowił Chrystusa Panem i Mesjaszem, który zakładając Kościół uczynił go przekazicielem Bożych tajemnic. Kościół posiada klucze wyjaśniania Bożego objawienia, spełnia więc posłannictwo i wolę Chrystusa, nauczając mądrości i wiedzy Bożej oraz spełniając posługę jednania ludzi z Bogiem. Realizujmy zasłyszane dzisiaj Słowo Boże, by doprowadzić nas do pełni wiary i otworzyć przed nami drogi zbawienia.
 3. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w środę – Wspomnienie św. Moniki, w czwartek – Wspomnienie św. Augustyna, BDK., w piątek – Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 4. Dzisiaj w naszej parafii odbywa się wizytacja kanoniczna. Wizytacji tej dokonuje J.E. Ks. Bp Stanisław Gębicki – bp pomocniczy naszej diecezji. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp. będzie sprawowana o godz. 12.00. Podczas tej mszy św. również Ks. Bp udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Jest to również dzień uroczystości ku czci naszego Patrona św. Bartłomieja Apostoła. Zapraszam serdecznie na te uroczystości Was wszystkich Drodzy Parafianie. Niech nie zabraknie nikogo z nas, skorzystajmy z tych wielkich łask jakie pragnie udzielić nam Bóg.
 5. Dziękuję mieszkańcom wsi Mursk i Przerytka za  generalne posprzątanie kościoła.
 6. Dziękuję mieszkańcom Adaminowa za ubranie kościoła kwiatami, a na sobotę o kwiaty do kościoła proszę mieszkańców wsi Smólnik.
 7. Zapraszam dzisiaj na uroczystą sumę odpustową druhów OSP ze Smólnika i Dębu Polskiego  i proszę o podjęcie asysty na procesji. Zapraszam również dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe na tę Mszę św. a dziewczynki do sypania kwiatów na procesji. Proszę również p. Małgorzatę Buziewską-Świderską o zorganizowanie asysty na przyszłą niedzielę na procesję.
 8. Dnia 31 sierpnia br. w naszej parafii odbędą się Dożynki parafialne. Proszę sołtysów poszczególnych wsi o zorganizowanie na tę mszę dziękczynną o godz. 12.00 darów ołtarza. Każda wioska przygotowuje swoje dary; chleb i owoce. Natomiast w tym samym dniu na Dożynki Diecezjalne w Zduńskiej Woli pojadą przedstawiciele wsi Wistka Królewska z wieńcem i darami ołtarza. Proszę o zorganizowanie delegacji na ten wyjazd
 9. Odpowiadając na prośbę Prezydium Episkopatu polski, dzisiaj po każdej mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Iraku. Proszę o ofiarność.
 10. Przypominamy rozpoczął się miesiąc sierpień. Miesiąc trzeźwości. Bardzo proszę o podjęcie apelu skierowanego do nas przez Biskupów i powstrzymanie się od nadużywania alkoholu.
 11. Dobiegają końca wakacje, dlatego spowiedź dzieci i młodzieży z racji nadchodzącego Nowego Roku Szkolnego w sobotę, godzinę przed Mszą św. wieczorną. Proszę rodziców o przypomnienie w tym dniu swym dzieciom o spowiedzi. Rozpocznijmy nowy rok pracy z Bogiem. Ta spowiedź to również spowiedź pierwszopiątkowa.
 12. Jest do nabycia nowy Przewodnik Katolicki. Wychodząc dzisiaj z tego spotkania eucharystycznego nie możemy zapomnieć, że jesteśmy Kościołem, przez który Bóg objawia się światu. Nieśmy więc Chrystusa i Jego prawdę do ludzi, aby poznali, że jedynie On jest Zbawicielem i tylko On ma klucze Królestwa, klucze prawdy i przebaczenia. Na to przedsięwzięcie nie teraz nam błogosławi Bóg Wszechmogący.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI


Marzec 28 2011 10:14 am

Comments are closed.