Ogłoszenia

Siódma Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie

17 maja 2015 roku

  1. Serdecznie witam wszystkich Parafian, Gości, którzy przybyli na dzisiejszą Eucharystię. Wszystkim solenizantom i tym którzy obchodzą swoje urodziny w nadchodzącym tygodniu życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej i polecam ich w codziennej modlitwie kapłańskie
  2. Często w naszej codzienności jesteśmy podobni do mężczyzn z Galilei, którzy stoją i wpatrują się w niebo i pytamy: Gdzie jesteś o Chryste? Czemu nie troszczysz się o nas, czemu nas nie wysłuchujesz? Czemu milczysz?  Wstąpiłeś Chryste do nieba i i zdaje się nam, że o nas zapomniałeś. Stanęliśmy dziś przy ołtarzu Pana Jezusa Chrystusa z sercami przepełnionymi mieszanymi uczuciami, z powodu uwielbienia Chrystusa, i smutku, z powodu rozstania się z Nim. Jednak, jak dzisiaj usłyszeliśmy, Chrystus pozostawia w naszych sercach nadzieję powtórnego przyjścia, jednak za nim przyjdzie powtórnie na ziemię, jest z nami wciąż podczas każdej Eucharystii, którą sprawujemy. To spotkanie z Chrystusem na Eucharystii jest spotkaniem człowieka z Miłością, która kocha do końca. Człowiek nigdy nie jest zdolny do zgłębienia i przyjęcia Bożej Miłości, która została zapieczętowana ofiarą Chrystusa na krzyżu, a wcześniej przepowiedziana na kartach Pisma Świętego. Opowiadanie z Dziejów Apostolskich  daje nam  klucz do zrozumienia losów Kościoła czasów apostolskich, a także wskazuje fundament chrześcijańskiej nadziei. Nadzieja chrześcijańska pochodzi od Ojca, który daje nam nieustannie ducha mądrości, abyśmy lepiej „poznali Jego samego”, a także w sposób widzialny nieśli Boga do współczesnego świata i  głosili Jego Ewangelię, dzięki której każdy, kto ją przyjmie i uwierzy będzie zbawiony. W ciszy i w otwartości serca rozważajmy zasłyszane dzisiaj zbawcze Słowa Boga, które po raz kolejny proponują nam zbawienie.
  3. Trwa miesiąc maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Codziennie w naszym kościele odprawiane jest nabożeństwo ku czci Matki Bożej o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 11.30 przed sumą. Weźmy udział w nabożeństwach majowych, a jeśli nie możemy być na nabożeństwie odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. Zachęcam wszystkich moich Parafian do udziału w tych nabożeństwach, a szczególnie dzieci ze SP i młodzież z Gimnazjum oraz młodzież ponadgimnazjalną.
  4. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zesłanie Ducha Świętego (Pięćdziesiątnica, gr. Pentacost) – to jedno z najważniejszych świąt w kościele związane z zstąpieniem Ducha Świętego pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu Jezusa. Zesłanie Ducha Świętego zakończyło proces Objawienia rozpoczęty w Starym Testamencie. Dzień ten uznawany jest za początek Kościoła. Potocznie nazywany jest Zielonymi Świątkami. Święto Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres Wielkanocny. Od tego czasu zaczyna się okres zwykły. Dlatego zachęcam do odbycia spowiedzi wielkanocnej, tych którzy jeszcze z różnych względów nie podjęli procesu nawrócenia. Skorzystajmy z łask miłosierdzia.
  5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się „Festyn rodzinny”. Program jest zamieszczony na rozwieszonych plakatach. Zapraszam wszystkich Was Drodzy parafianie na wspólną zabawę i wspólne spotkanie. W ten sposób uczcimy nasze mamy i nasze dzieci, których święto co roku obchodzimy. Niech to będzie rodzinne nasze spotkanie. Atrakcji będzie wiele i warto przyjść, aby wspólnie i rodzinnie się zabawić i spędzić wspólnie czas. Zapraszam.
  6. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tajemnicę Wniebowstąpienia obchodzi się czterdziestego dnia po Zmartwychwstaniu. Jest pamiątką odejścia Syna Bożego w chwale Ojca. Święto powstało w połowie IV wieku, a w wieku V było już znane i obchodzone w całym Kościele. Zgodnie ze zwyczajem w ten dzień odbywa się procesja ze stacją na środku kościoła. Dzisiaj po sumie zdejmuje się z krzyża procesyjnego czerwoną stułę oraz chowa się figurkę Chrystusa Zmartwychwstałego. Zapraszam moich Parafian do licznego udziału podczas tej Mszy św.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką do lektury której serdecznie zachęcam.
  8. Każdy z nas powinien stawać się znakiem chrześcijańskiej nadziei wszędzie tam gdzie jest posłany przez Boga, a więc w szkole, w pracy, w domu rodzinnym, w sąsiedztwie. Wszędzie tam mamy głosić nadzieję, która w sercach innych ma rodzić pragnienie spotkania Boga i pójścia za Nim. Tylko w Bogu jest pełnia nadziei, która otwiera nam niebo i daje wieczne szczęście. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w drodze do nieba.

Zapowiedzi

Łukasz Obielecki, cyw. zw.,  zam. Dąb Mały i Karolina Chruścielska, cyw. zw., zam. Włocławek

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI

Marzec 28 2011 10:14 am

Comments are closed.