Ogłoszenia

Trzynasta Niedziela Zwykła

26 czerwca 2016 rok

 1. Serdecznie witam wszystkich Parafian, Gości, którzy przybyli na dzisiejszą Eucharystię. Wszystkim solenizantom i tym którzy obchodzą swoje urodziny w nadchodzącym tygodniu życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej i polecam was wszystkich, każdego z osobna w codziennej mojej modlitwie kapłańskiej.
 2. Dzisiaj wielu życzyłoby sobie, aby Bóg odjął im konieczność rozstrzygania. Decydowanie jest wielkim ciężarem, szczególnie gdy ma się zbyt wiele możliwości, a do tego brakuje pewności: „dokąd” pójść; „z kim” i „z czym” się związać. Dlatego też wielu w tych czasach odkłada na później wejście w powołanie małżeńskie, kapłańskie lub zakonne, mając nadzieję na pewność, że wreszcie to jedno powołanie, ten jeden partner, ta jedna życiowa droga jest im przeznaczona. Wydarzenie Ewangelii dzisiejszej potęguje całość. Powiedział jeden Jezusowi: „Chcę iść za Tobą”. Inicjatywa wyszła od niego. Ale gdy chciał się pożegnać z rodziną, Jezus odparł mu bezkompromisowo: „Nikt, kto rękę przykłada do pługa a wstecz się ogląda, nie nadaje się do Królestwa Bożego”. Obecność Boga w tym świecie, może doświadczyć ten, kto radykalnie zaufa, że droga, na którą wzywa Bóg, jest do przebycia. Dla Ezechiela było Imię Boga „Ja jestem tu!”. W Ewangelii sam Bóg jest tu. W Jezusie Chrystusie ukazuje swe Oblicze i daje nam odwagę: Zaufaj. Amen. Tylko ten człowiek może być szczęśliwy, który porzuci wszystko dla Jezusa i pójdzie za Nim. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli zachęciła nas, abyśmy porzucili wszystko to, co przesłania nam Jezusa i od Niego oddziela. Musimy pozwolić się prowadzić w życiu Duchowi Świętemu, a wtedy osiągniemy wolność. Otwórzmy się na działanie Bożego Słowa w naszym życiu.
 3. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – Wspomnienie św. Ireneusza, BM, w środę – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 4. Trwają nabożeństwa czerwcowe. W naszym kościele odprawiane są każdego dnia po wieczornej Mszy św. a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszam Parafian na te nabożeństwa. W czwartek zakończenie nabożeństwa czerwcowego.
 5. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca.. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, ze każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.
 6. Dzisiejsza taca zbierana jest na uiszczenie kwoty pieniężnej za zakup kwiatów na klomby wokół kościoła. Proszę o zrozumienie, gdyż kwiaty są w cenie, a do tej pory nie prosiłem, czekałem aż Parafianie się zainteresują tym. Proszę członków Rady Parafialnej o dokonanie zbiórki.
 7. Kościół już od roku 258 obchodził święto obu Apostołów św. Piotra i św. Pawła razem w dniu 29 czerwca, zarówno na Zachodzie, jak i na Wschodzie, co by wskazywało na powszechne przekonanie, że to był dzień śmierci obu Apostołów. Taki bowiem był bardzo dawny zwyczaj, że wspomnienia liturgiczne obchodzono w dniu śmierci męczenników, a od IV w. także dotyczyło to wyznawców. Uroczystość św. Pawła wraz ze św. Piotrem umieszczono w jednym dniu nie dlatego, aby równać go w prymacie z pierwszym następcą Chrystusa. Chodziło o podkreślenie, że obaj Apostołowie byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, że obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa życie swoje oraz że w Rzymie są ich relikwie i sanktuaria. Ponadto według tradycji istniała opinia, dzisiaj uznawana za mylną, że obaj Apostołowie ponieśli śmierć męczeńską w jednym dniu i w tym samym roku.  Jest to uroczystość obowiązująca chrześcijanina do uczestnictwa we mszy św.
 8. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dzieci i młodzieży w piątek, godzinę przed wieczorną Mszą św. natomiast w kaplicy w Dębie Polskim spowiedź o godz. 14.30, a msza św. o godz. 15.00. Przypominam dzieciom i młodzieży o praktykowaniu pierwszych piątków miesiąca.
 9. W przyszłą niedzielę przed kościołem do puszek będzie można złożyć ofiary na utrzymanie instytucji apostolskich w Rzymie i ta ofiara jest nazywana świętopietrzem. Proszę o ofiarność
 10. Dziękuję za kwiaty do kościoła p. Józefowi Alabrudzińskiemu, a na przyszłą sobotę proszę mieszkańców Wistka Królewska, tak jak uzgodniłem z sołtysem.
 11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką do lektury której serdecznie zachęcam.
 12. Na zakończenie naszego spotkania liturgicznego wyśpiewajmy Bogu uwielbienie za Jezusa Chrystusa, który umarł na krzyżu, abyśmy my mogli wiecznie żyć. Niech w naszych codziennych wyborach umacnia nas błogosławieństwo Boże.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI


Marzec 28 2011 10:14 am

Comments are closed.