Ogłoszenia

Trzydziesta Czwarta Niedziela Zwykła

- Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

22 listopada 2015 roku

 1. Serdecznie witam wszystkich Parafian, Gości, którzy przybyli na dzisiejszą Eucharystię. Wszystkim solenizantom i tym którzy obchodzą swoje urodziny w nadchodzącym tygodniu życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej i polecam was wszystkich, każdego z osobna w codziennej mojej modlitwie kapłańskiej.
 2. Uczestniczymy dziś w święcie Chrystusa Króla Wszechświata. Bądźmy ludźmi pokoju, ludźmi sprawiedliwości, cierpliwości, ludźmi czyniącymi dobro, umiejącymi przepraszać i wybaczać. Nie odpowiadajmy złem za zło, lecz ciepłym słowem i dobrym czynem, topmy zło w obfitości dobra. A wtedy możemy być pewni, że Chrystus jest Panem naszego serca i naszej duszy, że Chrystus jest naszym Królem. Przed nami ostatni tydzień roku kościelnego, który w swych treściach nawiązuje do czasów eschatologicznych i mówi nam o powrocie Jezusa Chrystusa na ziemię. Powrót ten nastąpi w chwili, w której się nie spodziewamy. Liturgia Słowa przypomniała nam prawdę, że przemijalność jest istotną cechą człowieka oraz świata, na którym żyjemy. Słowo Boże ukazało fakt, że Królestwo Chrystusa nie jest z tego świata, ale ono pochodzi od Stwórcy. Królestwo niebieskie tutaj na ziemi, rozsiewa się dzięki słuchaniu Słowa Bożego i świadczeniu o nim wobec braci.
 3. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – Wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Dung-Lac, K. i Towarzyszy.
 4. Za tydzień I Niedziela Adwentu – rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa naszego Zbawiciela. Począwszy od przyszłej niedzieli w ciągu tygodnia będziemy spotykać się na Mszy św. roratniej. Serdecznie wszystkich zapraszam, szczególnie dzieci z lampionami.
 5. Dzieci wykonują same, pod kierunkiem swoich rodziców lampiony, z którymi przychodzą na msze roratnie. Najpiękniejsze zostaną nagrodzone podczas ostatniej mszy roratniej.
 6. Tradycyjnie przyjmuję na modlitwę wypominkową za zmarłych. Można to uczynić po każdej mszy św., jak również w kancelarii parafialnej.
 7. Dyrekcja, Nauczyciele oraz Uczniowie Zespołu Szkół w Smólniku serdecznie zapraszają całą społeczność lokalną na uroczystość patriotyczną pod hasłem „Jesteśmy Polakami, Polska to nasza Ojczyzna”, która odbędzie się dnia 24 listopada 2015 roku o godz. 1700 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku.
 8. „Godzina 15:00” to inicjatywa, która zrodziła się wśród młodych diecezji włocławskiej przygotowujących się do ŚDM Kraków 2016, którzy postawili sobie pytanie o to, w jaki sposób odpowiedzieć na ogłoszony przez Ojca Świętego Rok Miłosierdzia, tak by włączyć to w przygotowania do spotkania młodych z papieżem Franciszkiem i do przeżycia „Dni w Diecezji” w lipcu 2016 roku. Odpowiedź okazała się prosta – skoro jedna z patronek ŚDM Kraków 2016 to św. Faustyna, która urodziła się na terenie parafii Świnice Warckie, a tym, co ma charakteryzować nasze przygotowania i określać naszą tożsamość jest prawda o Bożym Miłosierdziu, to stworzenie wspólnoty, która codziennie o godzinie 15 będzie łączyła się na modlitwie – niezależnie od miejsca przebywania, wieku uczestników i stopnia zaangażowania w życie Kościoła, wydaje się być czymś naturalnym. Gdy wybije godzina 15, w te dni, w które mogę to uczynić, wyciągam różaniec i modlę się Koronką do Bożego Miłosierdzia, mając świadomość, że włączam się w wielką wspólnotę młodych misjonarzy Miłosierdzia. Trzeba jedynie na profilu Facebooka https://www.facebook.com/events/700628806705179/ jednym kliknięciem dołączyć do wydarzenia, by mieć realne poczucie, jak wielka jest wspólnota ludzi połączonych modlitwą w Godzinie Miłosierdzia.
 9. Jest już nowy kalendarz na 2016 można zamawiać Msze św. po każdej wieczornej Mszy św.
 10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką do lektury której serdecznie zachęcam.
 11. Prośmy Boga, aby zapragnął wszystko odnowić przez Najmilszego Syna Swego, Króla Wszechświata, aby w dobroci Swojej sprawił, aby wszystkie narody, rozdzielone przez grzech, poddały się słodkiej władzy Jego, a błogosławieństwo, które za chwile przyjmiemy niech wspiera nasze poczynania i starania w budowaniu Bożego Królestwa na ziemi.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI


Marzec 28 2011 10:14 am

Comments are closed.