Ogłoszenia

Siedemnasta Niedziela  Zwykła
27 lipca 2014 rok

  1. Serdecznie witam wszystkich Parafian, Gości, którzy przybyli na dzisiejszą Eucharystię. Wszystkim solenizantom i tym którzy obchodzą swoje urodziny w nadchodzącym tygodniu życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej i polecam ich w codziennej modlitwie kapłańskiej.
  2. Jako lud Boży Nowego Przymierza jesteśmy wezwani do tego, aby dać wyraz swej wierze i prawdziwej chrześcijańskiej mądrości. Nasz udział w niedzielnej Mszy św. ma stać się wyrazem tego, że na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać sprawę Królestwa Bożego, bo ono ma najwyższą cenę, ono jest drogocenną perłą, którą mamy zdobyć. Aby zdobyć skarb,  przynależność do Królestwa Bożego, w pokorze powinniśmy stawać przed Bogiem, uznać swą grzeszność, słabość i prosić o przebaczenie. Przypowieść o drogocennej perle, którą dzisiaj słyszeliśmy ma nas nauczyć, że Królestwo Boże ma bezcenną wartość i warto dla jego zdobycia poświęcić wszystko inne, tak jak uczynił Salomon wybierając dar mądrości. Kto szuka Bożego Królestwa i poświęca się dla niego, z tym jest Bóg, który współdziała z ludźmi dla ich dobra i przyszłej chwały.
  3. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – Wspomnienie św. Marty, Dz., w czwartek – Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, K., w piątek – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, BDK.
  4. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca.. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.
  5. Pod hasłem „Kierowcy solidarni z misjonarzami” obchodziliśmy Tydzień św. Krzysztofa. W tym czasie prowadzona była zbiórka na zakup środków transportu dla misjonarzy oraz promowane były zasady bezpiecznej jazdy. Dzień wspomnienia św. Krzysztofa, 25 lipca już po raz szósty obchodzony był jako Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. W naszej parafii taką zbiórkę organizujemy dzisiaj na zakończenie Tygodnia św. Krzysztofa podczas poświęcenia pojazdów. Zapraszam wszystkich dzisiaj ze swoimi samochodami, motocyklami, rowerami. Zapraszam również Straż Pożarną ze swoim samochodem strażackim. Ofiary  składane podczas poświęcenia zostaną przekazane na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  6. W tym tygodniu I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek godzinę przed wieczorną Mszą św. a w kaplicy w Dębie Polskim o godz. 14.30 spowiedź a o godz. 15.00 Msza św. Przypominamy dzieciom i młodzieży o praktykowaniu I piątków miesiąca.
  7. Dziękuję mieszkańcom wsi Stasin i Wistka Szlachecka za ubranie kościoła kwiatami, a na sobotę o kwiaty do kościoła proszę mieszkańców Kosinowa.
  8. Przypominamy w piątek rozpoczyna się miesiąc sierpień. Miesiąc trzeźwości. Bardzo proszę o podjęcie apelu skierowanego do nas przez Biskupów i powstrzymanie się od nadużywania alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do tronu Naszej Matki.
  9. Jest do nabycia nowy Przewodnik Katolicki.
  10. Wyjdziemy za chwilę z tej świątyni pobłogosławieni przez Boga, by nie utracić posiadanego skarbu wiary i przynależności do Królestwa Bożego. Na co dzień mamy jednak pamiętać, że cena tego Królestwa jest wielka, dlatego stawiajmy to Królestwo na pierwszym miejscu. Będzie to wyrazem naszej chrześcijańskiej mądrości.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI

Marzec 28 2011 10:14 am

Comments are closed.