Ogłoszenia

Niedziela  – Uroczystość Najświętszej Trójcy

22 maja 2016 rok

 1. Serdecznie witam wszystkich Parafian, Gości, którzy przybyli na dzisiejszą Eucharystię. Wszystkim solenizantom i tym którzy obchodzą swoje urodziny w nadchodzącym tygodniu życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej i polecam was wszystkich, każdego z osobna w codziennej mojej modlitwie kapłańskiej.
 2. Zauważamy w obecnych czasach, że tak bardzo w dzisiejszym świecie brakuje jedności w życiu rodzinnym, społecznym i politycznym. Wiele byśmy pewnie zyskali i zrobili, gdybyśmy usunęli z naszego życia podziały, które są spowodowane brakiem miłości, bo liczą się tylko nasze pragnienia i wygórowane często ambicje. Zamiast budować, często rujnujemy; zamiast dawać pokój niejednokrotnie wprowadzamy rozłam. To wszystko jest wynikiem braku miłości. Prawdziwa miłość swoje źródło ma w Trójcy Świętej. Bóg Ojciec zesłał na świat „Syna, Słowo Prawdy i Ducha Uświęciciela”, tylko dlatego abyśmy zrozumieli ekonomię Bożej miłości, która inna jest od ludzkiej. Jedność Bożych Osób wzywa nas dzisiaj do jedności z całym Kościołem Powszechnym, ale również i z Kościołem domowym, który jest pierwszą świątynią w życiu chrześcijanina. Bóg jest Trójcą Świętą i doskonałą w Ojcu, Synu i Duchu Świętym. Słuchajmy często z uwagą słowo Boże i realizujmy je w naszym życiu, wtedy będziemy na dobrej drodze, która prowadzi do jedności.
 3. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych,  w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
 4. W czwartek Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o naszych matkach. Szczególna modlitwa w intencji naszych matek na sumie. Będziemy wypraszać dla żyjących naszych mam łaskę Bożego Błogosławieństwa, a dla zmarłych łaskę wiecznego zbawienia.
 5. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. Do zapłacenia mamy 2580 zł. Dziękuję za złożone ofiary na tacę, a członkom Rady Parafialnej o zorganizowanie tej zbiórki.
 6. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Tego dnia Lud Chrześcijański składa z pobożnością świadectwo wiary w Eucharystię wychodząc z Najświętszym Sakramentem na ulice naszych miast i wsi. Po sumie o godz. 11.00 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę wszystkich mieszkańców o ubranie również okien swoich domów emblematami eucharystycznymi lub obrazami. Niech to święto jeszcze bardziej nas jednoczy wokół tak pięknego celu. Tak jak każdego roku wprowadzamy pewien porządek przy zabieraniu gałązek brzozy do domu. Ministranci będą stać i każdemu odcinać gałązki, proszę o zrozumienie. Zapraszam do uczestnictwa w procesji całą asystę – osoby noszące figurki, chorągwie, baldachim, dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki sypiące kwiatki oraz druhów Ochotniczej Straży Pożarnej, aby jak każdego roku podjęli służbę na procesji. Przybądźmy licznie świętować wdzięczność Bogu za to że pozostał z nami i karmi nas, abyśmy w drodze nie ustali. Od piątku do przyszłego czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. Tradycyjnie po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Bardzo proszę o to, aby zorganizować dziewczynki do sypania kwiatków.
 7. Trwa miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Codziennie w naszym kościele odmawiamy Litanię Loretańską podczas nabożeństwa majowego. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym kościele; – w niedzielę przed sumą o godz. 11.45, w dni powszednie przed wieczorną Mszą św. o godz. 16.30.
 8. W środę próba dzieci pierwszokomunijnych przed Uroczystością Bożego Ciała. Spotkanie o godz. 17.00.
 9. Dnia 29 maja w naszej parafii odbędzie się po raz  kolejny „Festyn rodzinny”. Początek o godz. 12.00. Proszę o to, aby cała wspólnota parafialna włączyła się w ten festyn, proponując swoją pomoc, swoje zdolności i pomysły. Festyn organizujemy dla wspomożenia finansowego dla  niepełnosprawnych fizycznie Sebastiana Białeckiego  i Rozalki Misiak. Dla nich będziemy otwierać swe serce. Myślę, że poczujemy odpowiedzialność wszyscy. Tak niewiele potrzeba, aby dać innym radość i samemu poczuć się potrzebnym. Pamiętajmy o tym.
 10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką do lektury której serdecznie zachęcamy.
 11. Śpiewajmy codziennie w swoim życiu chwałę Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu za to, że jednoczy nas wszystkich w jednej owczarni i na tę odwagę wyśpiewywania tej chwały niech błogosławieństwo Trójjedynego Boga nas umacnia, strzeże i pozostanie na zawsze.

Zapowiedzi

 • Dawid Bąkowski, kawaler.  zam. Telążna Stara i Joanna Rutkowska, panna, zam. Rachcin Okrągła

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI


Marzec 28 2011 10:14 am

Comments are closed.