Ogłoszenia

Trzynasta Niedziela Zwykła

28 czerwca 2015 roku

 1. Serdecznie witam wszystkich Parafian, Gości, którzy przybyli na dzisiejszą Eucharystię. Wszystkim solenizantom i tym którzy obchodzą swoje urodziny w nadchodzącym tygodniu życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej i polecam was wszystkich, każdego z osobna w codziennej mojej modlitwie kapłańskiej.
 2. Wakacyjny czas służy rekreacji, odpoczynku i licznym wyjazdom w ciekawe miejsca, które znajdują się na świecie. My również, tak jak w każdą Niedzielę wybieramy się w podróż za Panem, gdzie podczas Eucharystii będziemy uczestnikami Jego życia, śmierci i chwalebnego zmartwychpowstania. Czy jesteśmy gotowi do pójścia za Panem, który proponuje nam dzisiaj niezwykłą podróż, która kończy się ofertą zbawienia? Aby pójść za Jezusem Chrystusem, musimy tak jak Jair, z dzisiejszej Ewangelii zawierzyć mu do końca i uwierzyć w Jego Boską moc. Słowo Boże daje życie, więcej: jest konkretnym sposobem życia, który może zrozumieć i wybrać tylko człowiek prostego serca. Z wiarą podejdźmy do zasłyszanego Słowa Bożego, które maja moc uzdrowienia i przemienienia naszego życia.
 3. W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w czwartek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej, w piątek – Święto św. Tomasza Apostoła,
 4. Jutro w Kościele Powszechnym obchodzić będziemy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zgromadźmy się na wieczornej Mszy św., aby w szczególny sposób modlić się w intencji Papieża Franciszka, następcy św. Piotra, aby Bóg go zachować raczył w zdrowiu i mocy Ducha Świętego dla Kościoła Powszechnego. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Bóg zapłać za hojność serca.
 5. Trwają nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. We wtorek w  naszym kościele zakończenie nabożeństwa po wieczornej Mszy św.
 6. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca i I Sobota Miesiąca. Spowiedź święta pierwszopiątkowa dla młodzieży i dzieci godzinę przed wieczorną Mszą świętą tj. od godz. 16.00. W kaplicy w Dębie Polskim spowiedź w piątek o godz. 14.30, a msza św. o godz. 15.00. Przypominam młodzieży i dzieciom o praktykowaniu I Piątków Miesiąca.
 7. „Aby z tej śmierci wyrosło dobro, jak z krzyża zmartwychwstanie” – te słowa św. Jana Pawła II stały się myślą przewodnią otwartego we Włocławku Muzeum Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Ekspozycja muzeum to połączenie dźwięku, obrazu i światła oraz interaktywnych multimediów. Dwie sale muzeum są połączeniem kina, telewizji, elementów animacji oraz innych efektów wizualnych i dźwiękowych. Zwiedzający mogą obejrzeć filmy, inscenizacje oraz materiały archiwalne, po których oprowadza wirtualny przewodnik. Pomieszczenie trzecie jest salą interaktywną, gdzie można zapoznać się z multimedialnymi materiałami dotyczącymi życia, śmierci i działalności błogosławionego męczennika, jak również z różnymi formami kultu, który rozwija się na całym świecie. Muzeum jest otwarte we wtorek, środę, piątek, sobotę i niedzielę od godz. 10.00-18.00. Seanse o każdej pełnej godzinie. Ojcowie Pocieszyciele zapraszają.
 8. Trwają wakacje, dlatego proszę aby wszystkie sprawy kancelaryjne załatwiać po Mszy św. wieczornej. Za zrozumienie Bóg zapłać.
 9. W ubiegłą niedzielę na pomoc po spaleniu się całego domostwa p. Błaszczykowi, zebrano do puszek na ten cel 2.602 zł. 20 gr., w tym 10 EURO. Wyrażam w imieniu p. Błaszczyka serdeczne podziękowania.
 10. Dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu ks. prof. dr hab. Dariusz Kotecki serdecznie zaprasza do studiowania na Wydziale Teologicznym w Toruniu. Proponujemy studia na trzech kierunkach: teologia: studia magisterskie; nauki o rodzinie: studia I i II stopnia oraz  organizacja opieki nad osobą starszą: studia I stopnia (nowość). Ponadto Wydział ma do zaoferowania bogatą ofertę studiów podyplomowych. Ze szczegółami można się zapoznać na stronie wydziału: www.teologia.umk.pl
 11. Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy we Włocławku na prośbę Pani Wójt Ewy Braszkiewicz, mieszkańców Sołectwa Wistka Królewska i okolicznych miejscowości, uruchamia nowe połączenie autobusowe od dnia 29 czerwca 2015 roku: 11.10 z Włocławka do Telążna Leśna i powrót Telążna Leśna- Włocławek 11.40 oraz zmienia godziny odjazdu Duninów-Włocławek z 5.00 na 4.30.
 12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką do lektury której serdecznie zachęcam.
 13. Na zbliżający tydzień, przyjmijmy Boże błogosławieństwo, które niech będzie drogowskazem na wakacyjnych szlakach naszego życia.

Zapowiedzi

 • Przemysław Brauer, kaw.  zam. Mostki i Monika Balcerkowska panna., zam. Józefowo
 • Bartłomiej Kmieć, kaw.  zam. Elbląg, ul. Niborska i Paulina Jarębska panna., zam. Gdańsk, ul. Związku Jaszczurczego

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI

Czternasta Niedziela Zwykła

05 lipca 2015 roku

 1. Serdecznie witam wszystkich Parafian, Gości, którzy przybyli na dzisiejszą Eucharystię. Wszystkim solenizantom i tym którzy obchodzą swoje urodziny w nadchodzącym tygodniu życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej i polecam was wszystkich, każdego z osobna w codziennej mojej modlitwie kapłańskiej.
 2. Przyszliśmy dzisiaj do ołtarza naszego Pana, aby jeszcze ściślej zjednoczyć się z Nim. Przyszliśmy do Tego, który nas wciąż kocha takimi, jakimi jesteśmy. On, kocha nas w naszej biedzie, poniżeniu, cierpieniu; w naszej słabości i upadku, w naszym egoizmie i samolubstwie, w naszym opuszczeniu przez bliskich i obcych. On jest zawsze przy nas. Dostrzegamy obecność Boga w swoim życiu? Tak wielu z nas zagłuszyło w sobie pieśń kochającego Boga, który pragnie być blisko nas. Niech to nasze dzisiejsze uczestnictwo w Najświętszej Ofierze i przyjęcie Komunii Świętej będzie naszym zadośćuczynieniem i zjednoczeniem z Tym, który nas nie odrzuca, ale zawsze czeka na każdego człowieka, „aby się nawrócił i miał życie”. Mocy Boga, możemy doświadczyć w momentach naszej słabości i grzechu. Wtedy, kiedy myślimy, że Bóg jest daleko od nas, że nas opuścił, On jest najbliżej nas. Liturgia Słowa dzisiejszej Niedzieli, ukazała nam prawdę, że dopiero w momentach próby, kiedy widzimy naszą słabość, wtedy pojawia się Bóg, który daje się nam poznać. On przychodzi do nas, przychodzi w swoim Słowie, które posiadają cudowną moc.
 3. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Dz., w środę – Wspomnienie św. Jana z Dukli, K., w sobotę – Święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy.
 4. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca.. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.
 5. W sobotę w Kościele obchodzimy Święto św. Benedykta, Opata. Warto tutaj wspomnieć o  łaskach otrzymanych przez osoby noszące ten medalik św. Benedykta. Otóż łaski duchowe i doczesne, otrzymane za pośrednictwem medalika św. Benedykta są niezliczone. Oczywiście nie ma tu mowy o jego roli jako talizmanu i nie można traktować medalika zabobonnie. Jest to zawsze działanie Bożego miłosierdzia, którego wzywamy z ufnością, poprzez zasługi św. Benedykta. Wiernym pragnącym otrzymać szczególną pomoc, zaleca się odmawianie modlitwy „Zdrowaś Maryjo…” i „Chwała Ojcu” oraz słowa modlitwy umieszczone na medaliku: „Niech Św. Krzyż będzie moim światłem a smok niech nie będzie mym panem. Odejdź szatanie i nie skłaniaj mnie nigdy do marności. Napój, który wlewasz jest zatruty, wypij sam swoją truciznę”. Medal musi być poświęcony przez benedyktyna lub kapłana, który otrzymał ten specjalny przywilej. Ktokolwiek nosi na sobie ten medal może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź św., komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św., wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu)
 6. Trwają wakacje, dlatego proszę aby wszystkie sprawy kancelaryjne załatwiać po Mszy św. wieczornej. Za zrozumienie Bóg zapłać.
 7. Dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu ks. prof. dr hab. Dariusz Kotecki serdecznie zaprasza do studiowania na Wydziale Teologicznym w Toruniu. Proponujemy studia na trzech kierunkach: teologia: studia magisterskie; nauki o rodzinie: studia I i II stopnia oraz  organizacja opieki nad osobą starszą: studia I stopnia (nowość). Ponadto Wydział ma do zaoferowania bogatą ofertę studiów podyplomowych. Ze szczegółami można się zapoznać na stronie wydziału: www.teologia.umk.pl
 8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką do lektury której serdecznie zachęcam.
 9. Bóg jest naszym Ojcem, który pragnie być blisko każdego z nas. Niech Jego błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy będzie dla nas umocnieniem w codziennym trwaniu przy Zbawicielu i w drodze do nieba.

Zapowiedzi

 • Przemysław Brauer, kaw.  zam. Mostki i Monika Balcerkowska panna., zam. Józefowo
 • Bartłomiej Kmieć, kaw.  zam. Elbląg, ul. Niborska i Paulina Jarębska panna, zam. Gdańsk, ul. Związku Jaszczurczego

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI

Marzec 28 2011 10:14 am

Comments are closed.