Ogłoszenia

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła

04 października 2015 roku

 1. Serdecznie witam wszystkich Parafian, Gości, którzy przybyli na dzisiejszą Eucharystię. Wszystkim solenizantom i tym którzy obchodzą swoje urodziny w nadchodzącym tygodniu życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej i polecam was wszystkich, każdego z osobna w codziennej mojej modlitwie kapłańskiej.
 2. Wiemy doskonale, że troską rodziców powinno być autentycznie chrześcijańskie wychowanie swoich dzieci, obdarzanie ich od poczęcia miłością i prowadzenie do Jezusa przez nauczanie prawd wiary. Dzieci są szczególnie otwarte na dobro, na miłość. Dlatego zasłyszane dzisiaj ewangeliczne Słowa Chrystusa winny nam zapaść głęboko w podświadomość i powinniśmy z nich wyciągnąć właściwe wnioski. „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego”.  I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je. (Mk 10,15-16). Dobrym zwyczajem jest błogosławienie naszych dzieci w każdym ważnym momencie, od Chrztu po Małżeństwo. Słuchając dzisiaj Słowa Bożego przypomnieliśmy sobie początek dziejów wspólnoty małżeńskiej. Wprawdzie w pierwszym czytaniu z Księgi Rodzaju słyszeliśmy o stworzeniu człowieka, ale słowa te mają swój głębszy sens. Widzimy, jak Bóg w swej dobroci, martwiąc się o nas, postanawia nas uczynić szczęśliwymi, dając mężczyźnie za towarzyszkę życia kobietę, by stanowili jedno ciało, jedną rodzinę. Jako Ojciec, dbając o swoje dzieci, nie dopuszcza myśli, by człowiek był sam. Tak więc nierozerwalność małżeństwa ma tutaj swój korzeń, swoje głębokie i święte uzasadnienie. „Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem.” (Rdz 2,24) A my? Tworząc Kościół domowy, idziemy drogą Chrystusa, powtarzając Jego słowa i gesty. Pamiętamy przecież, że rodzina i jej jedność bierze swój początek w sakramencie małżeństwa. Bo małżeństwo to wspólnota życia. To dom. To praca. To troska o dzieci. To także wspólna radość i rozrywka. Czy naprawdę o tym pamiętamy?
 3. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Święto poświecenia Bazyliki Katedralnej, we wtorek – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Zak., w środę – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, w piątek – Wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka.
 4. Trwa miesiąc październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Różaniec w naszym kościele codziennie przed wieczorną mszą św. o godz. 16.30. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy na różańcu w intencjach całego świata i naszych. Niech ta modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra.
 5. Dzisiaj na sumie poświęcenie różańców dzieciom I Komunijnym. Zapraszam dzieci i ich rodziców na tę Mszę św.
 6. W poniedziałek o godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej. Obecność obowiązkowa.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XV Dzień Papieski. Biskupi proszą min. o wsparcie dla powołanej przez Episkopat Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin. Ofiary na ten cel będą zbierane przed kościołem w przyszłą niedzielę.
 8. Dziękuję za ubranie kościoła kwiatami Państwu Jubilatom Józefowi i Krystynie Baranowskim.
 9. Jest już nowy kalendarz na 2016, można zamawiać Msze św. po każdej wieczornej Mszy św.
 10. Można jeszcze nabyć kalendarz na Nowy Rok 2016 wydany przez Duszpasterstwo Rolników we Włocławku. Koszt jednego kalendarza: 3 zł, 5 zł, 10 zł. Kochani pozostało 50 kalendarzy.
 11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką do lektury której serdecznie zachęcam.
 12. Wiedząc, że każdy z nas potrzebuje daru dziecięcego zaufania i miłości do Boga, Jego dzieł, bo tylko wtedy będziemy zdolni kroczyć drogą wiary, nadziei, miłości, prośmy Boga o Jego błogosławieństwo, abyśmy budowali między sobą jedność między braćmi. Na ten trud niech teraz błogosławi nas Bóg Wszechmogący.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI


Marzec 28 2011 10:14 am

Comments are closed.