Ogłoszenia

Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła

28 sierpnia 2016 rok

 1. Serdecznie witam wszystkich Parafian, Gości, którzy przybyli na dzisiejszą Eucharystię. Wszystkim solenizantom i tym którzy obchodzą swoje urodziny w nadchodzącym tygodniu życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej i polecam was wszystkich, każdego z osobna w codziennej mojej modlitwie kapłańskiej.
 2. Liturgia Słowa dzisiejszej Niedzieli koncentruje naszą uwagę na postawę pokory. Pozwala ona stawać w prawdzie o sobie, dostrzegać swoje plusy i minusy; ale także, to umiejętność zauważenia drugiego człowieka, jego bogactwa, przyjęcia go jako dar. Wychować dobrze człowieka oznacza nauczyć go być pokornym. Nie jest łatwo być pokornym. Taka postawa wydaje się być „maszerowaniem pod wiatr”. To nie pokora bowiem dziś jest w cenie, lecz pewna pyszałkowatość, nie uniżenie się aby służyć bliźniemu, lecz właśnie patrzenie na innych z góry. Każdy z nas ma patrzeć na drugiego człowieka, tak jak na Chrystusa. Żeby tak patrzeć potrzebna jest w sercu człowieka pokora.
 3. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w czwartek – Wspomnienie bł. Bronisławy, Dz., w sobotę – Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, PDK.
 4. Przypominam trwa miesiąc sierpień. Miesiąc trzeźwości. Bardzo proszę o powstrzymanie się od nadużywania alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji rodzin pogrążonych w tym nałogu.
 5. Wczoraj odbył się Rajd Rowerowy na zakończenie wakacji. Dziękuje wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego Rajdu, za ich otwarte serce, pomoc i czas. Dziękuję przede wszystkim tym, którzy chcieli ten czas spędzić na świeżym powietrzu i pobyć we wspólnocie z innymi. Warto jest być z drugim człowiekiem i to bezinteresownie. Dziękuję.
 6. Dzisiaj w Piotrkowie Kujawskim odbywają się Dożynki Diecezjalne. Nasza wspólnota parafialna jest reprezentowana przez sołectwo Smólnik. Bardzo dziękuję mieszkańcom tego sołectwa z sołtysem na czele, za pozytywną odpowiedź na moją prośbę.
 7. Dzisiaj na sumie poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom, które w tym roku rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą i idą do I klasy SP.
 8. Spowiedź dzieci i młodzieży z racji nadchodzącego Nowego Roku Szkolnego w środę, godzinę przed Mszą św. wieczorną. Proszę rodziców o przypomnienie w tym dniu swym dzieciom o spowiedzi. Rozpocznijmy nowy rok pracy z Bogiem. Ta spowiedź to również spowiedź pierwszopiątkowa.
 9. W czwartek przypada 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny i za wolność naszą. Dzisiaj na sumie nabożeństwo w intencji poległych w obronie naszej Ojczyzny.
 10. W czwartek 01 września br. o godz. 9.00 msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci, Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, Rodziców ze swymi dziećmi na tę mszę św.
 11. W przyszłą niedzielę odbędą sie Dożynki Parafialne na mszy dziękczynnej za tegoroczne zbiory o godz. 12.00. Proszę sołectwo Smólnik, aby w tym roku oni przygotowali wieniec dożynkowy. Jak co roku sołectwa składają dary ołtarza, niech to będzie prawdziwy dar płynący z ich serca i postawy dziękczynienia Bogu za Jego Błogosławieństwo.
 12. W przyszłą niedzielę na Jasnej Górze odbywać się będą Ogólnopolskie uroczystości Dziękczynienia za Plony’2016. Tam zjeżdżają się wszyscy rolnicy z całego kraju, aby przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej dziękować za opiekę i dobro, którego doświadczamy i jednocześnie wypraszać potrzebne łaski.
 13. O kwiaty i ubranie kościoła na tegoroczne nasze parafialne dożynki proszę mieszkańców Kosinowa, Stasina i Wistki Szlacheckiej. Jednocześnie proszę o ubranie przed kościołem terenu, aby zaznaczyć że nasza parafia obchodzi swoje dziękczynienie za zbiory. Inwencja należy do tych wymienionych mieszkańców.
 14. Dożynki Gminne odbędą się 11 września br. na mszy dziękczynnej za tegoroczne zbiory o godz. 12.00 na lotnisku w Kruszynie. W imieniu Przewodniczącego Rady Gminy Pana Pawła Bogdanowicza i Pani Wójt Ewy Braszkiewicz oraz wszystkich Radnych Gminy zapraszam na to dziękczynienie.
 15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką „Idziemy” do lektury której serdecznie zachęcam.
 16. Wyśpiewajmy teraz Bogu pieśń dziękczynienia za to, że zaprosił nas wszystkich na tę Ucztę, dzięki której osiągamy zbawienie otrzymane w Jezusie Chrystusie. Niech Boże błogosławieństwo nieustannie nam towarzyszy na drogach wiary w tym zbliżającym się tygodniu.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI


Marzec 28 2011 10:14 am

Comments are closed.