Ogłoszenia

Trzecia Niedziela Adwentu

14 grudnia 2014 roku

 1. Serdecznie witam wszystkich Parafian, Gości, którzy przybyli na dzisiejszą Eucharystię. Wszystkim solenizantom i tym którzy obchodzą swoje urodziny w nadchodzącym tygodniu życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej i polecam ich w codziennej modlitwie kapłańskiej.
 2. Żyjąc w dzisiejszym świecie dostrzegamy, że człowiekowi brakuje radości. Szuka jej w bogactwie, rozrywce, używaniu życia, ale to co znajduje, okazuje się tylko pozorną radością. Prawdziwą radość maże dać tylko Bóg. W czasie Eucharystii spotykamy się z Nim i On przychodzi do nas, obdarza nas swoją radością. W dzisiejszej liturgii słowa Prorok Izajasz chcąc nas pocieszyć, mówił o bliskim już usprawiedliwieniu i podźwignięciu nas z upadku grzechu. Jest to ogromny powód do radości, do której też wzywał nas dziś święty Paweł. Natomiast Ewangelista św. Jan ukazał mam, że już bardzo blisko jest Ten, któremu Jan Chrzciciel przygotował drogę. W tradycji Kościoła trzecia niedziela Adwentu nosi nazwę „Gaudete!”, czyli „Radujcie się!”. Cała dzisiejsza celebracja: modlitwy i liturgia Słowa, przekazała nam właśnie takie orędzie. Niech to zasłyszane Słowo Boga napełnia nas radością z bliskości Pana.
 3. Kończymy nasze adwentowe rekolekcje. Był to zapewne dla każdego z nas czas zatrzymania i głębokiej refleksji nad życiem, które otrzymaliśmy w darze od Boga. Postarajmy się, abyśmy wytrwali z oczyszczonymi sercami i zapalonymi pochodniami na przyjście Chrystusa do naszych serc w tę noc wigilijną. Rekolekcje głosił ks. mgr lic Krzysztof Stawicki – notariusz w Kurii Diecezji Włocławskiej.
 4. Od 17 grudnia wkroczymy w drugą część Adwentu. Główną postacią ostatniego etapu jest Jan Chrzciciel, poprzednik Chrystusa, który wzywając do pokuty ukierunkowuje nas na wewnętrzną przemianę i odrodzenie.
 5. Trwają msze św. ku czci NMP tzw. roraty. Zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tych Mszach św., szczególnie młodzież i dzieci, a rodziców bardzo proszę o umożliwienie przyjścia swoim najmłodszym pociechom. Dzieci wykonują lampiony same, pod kierunkiem swoich rodziców, z tymi lampionami przychodzą na msze roratnie. Msze św. roratnie w tym tygodniu o godz. 16.00.
 6. Dziękuję za ofiary składane z racji opłatka na renowację dalszych paramentów liturgicznych. Zebrano w tym roku 2150 zł. Pragnę podziękować wszystkim tym, którzy podjęli się trudu roznoszenia opłatków po naszych domach. Serdeczne Bóg zapłać.
 7. Tydzień temu przeprowadziliśmy zbiórkę do puszek na – „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Na ten cel zebraliśmy 317 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 8. Zbliżają się święta i czas na porządki. Dlatego też bardzo proszę o pomoc w posprzątaniu naszego kościoła. W tym roku proszę o pomoc mieszkańców Adaminowa. Sprzątanie kościoła w sobotę tj. 20 grudnia br. od godz. 10.00.
 9. Jest do nabycia nowy Przewodnik Katolicki.
 10. Pełni radości ze spotkania z Panem głośmy wszystkim, że On pocieszy każdego, kto do Niego przyjdzie. Otwartym sercem przyjmijmy Jego Błogosławieństwo, abyśmy stali się misjonarzami Bożej radości i dobroci.

Zapowiedzi

 • Paweł Zenon Kawczyński, kawaler, zam. Włocławek, ul. Okrzei  i Paulina Warchoł,  panna, zam. Ładne


BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI

Marzec 28 2011 10:14 am

Comments are closed.