Ogłoszenia

Druga Niedziela Wielkanocna – Święto Miłosierdzia Bożego

23 kwietnia 2017 rok

 1. Serdecznie witam wszystkich Parafian, Gości, którzy przybyli na dzisiejszą Eucharystię. Wszystkim solenizantom i tym którzy obchodzą swoje urodziny w nadchodzącym tygodniu życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej i polecam was wszystkich, każdego z osobna w codziennej mojej modlitwie kapłańskiej.
 2. Zgromadziła nas tutaj wiara w Zmartwychwstałego Chrystusa. Składaliśmy więc Bogu uwielbienie za cud Wielkiej Niedzieli, za dary Jego Miłosierdzia i łamaliśmy chleb -  znak jedności całego Kościoła. Chociaż nie widzimy naszego Pana, to jednak przez wiarę spotykamy się z Nim, a On obdarza nas swym przebaczeniem i pokojem. Chrystus po zmartwychwstaniu ukazał się apostołom, przynosząc im dar pokoju i Ducha Świętego, aby prowadzili ludzi do wiary i jedności oraz udzielali wszystkim przebaczenia. To zadanie wypełnił pierwotny Kościół, gromadząc się na łamanie chleba, czyli Eucharystię, a także żyjąc w jedności i miłości. I dzisiaj chrześcijanie mają przez wiarę spotkać Chrystusa obecnego w Kościele. Wiara buduje jedność całego Ludu Bożego, który mimo cierpień i grzechów ma osiągnąć zbawienie – poucza nas o tym św. Piotr.
 3. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha BM., Głównego Patrona Polski, we wtorek – Święto św. Marka Ewangelisty, w sobotę – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej. Dz. DK., Patronki Europy.
 4. Dzisiaj Kościół Katolicki obchodzi Niedzielę Święta Miłosierdzia Bożego ustanowione przez św. Jana Pawła II. Powiedział Jezus do siostry Faustyny „Jestem miłością i miłosierdziem samym”, prosząc siostrę Faustynę, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Pan Jezus wskazał s. Faustynie pięć sposobów, w jaki ludzie mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata. Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego z napisem: „Jezu, ufam Tobie”, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu, zwaną Godziną Miłosierdzia (godz. 15.00), obchodzenie święta Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem. Dlatego idąc za wskazaniami Jezusa my także chcemy uczcić Miłosierdzie Boże. Zapraszam dzisiaj o godzinie 15.00 na Nabożeństwo Miłosierdzia Bożego. Kochani dzisiaj Bóg daje nam szczególną łaskę odpuszczenia wszystkich kar doczesnych a co za tym idzie zmazanie wszystkich kar i uczynienie nas takimi, jakimi byliśmy po chrzcie świętym.
 5. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc ludności w Syrii, proszę poczujmy solidarność z tą ludnością i wspomóżmy ich swymi ofiarami. W ich imieniu Bóg zapłać!
 6. W poniedziałek po wieczornej mszy św. zapraszam wszystkich członków Rady Parafialnej na spotkanie organizacyjne odnoście festynu.
 7. Dnia 28 maja br. w naszej parafii odbędzie się po raz  kolejny festyn rodzinny. Hasło tego festynu: „ Nasze serca dla dwóch serc. Edycja II”. Początek o godz. 12.00 mszą św. po niej rozpoczniemy nasze bycie ze sobą na terenie przykościelnym. Proszę o to, aby cała wspólnota parafialna włączyła się w ten festyn, proponując swoją pomoc, swoje zdolności i pomysły. Festyn organizujemy dla wspomożenia finansowego dla  niepełnosprawnych fizycznie Sebastiana Białeckiego  i Rozalki Misiak. Dla nich będziemy otwierać swe serce. Myślę, że pamiętamy jeszcze twarze tych dzieci: radosne, uśmiechnięte i pełne wdzięczności. Myślę i jestem przekonany, że i w tym roku poczujemy również odpowiedzialność i będziemy solidarni wszyscy w tym przedsięwzięciu. Tak niewiele potrzeba, aby dać innym radość i samemu poczuć się potrzebnym. Pamiętajmy o tym. Proszę, aby ci którzy chcą zaprezentować swoje zdolności wokalne, recytatorskie i kabaretowe, zgłosili się do mnie do 15 maja br.
 8. Już dzisiaj zapraszam wszystkich do włączenia się w przebieg Uroczystości Bożego Ciała. Szczególnie o pomoc w ubraniu ołtarzy na Boże Ciało w tym roku proszę: ołtarz i dywan kwietny na parkingu obok kościoła mieszkańców – Adaminowa, Kosinowa i Dobiegniewa, przy straży – druhów OSP ze Smólnika, przy posesji p. Kaczorowskiej – mieszkańców Przerytki, przy pomniku poległych – mieszkańców Zuzałki; mamy dzieci rocznicowych i dzieci komunijnych o zbieranie kwiatów na procesję Bożego Ciała dla swoich dzieci;
 9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką „Idziemy” do lektury której serdecznie zachęcam.
 10. „Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli”. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo i zanieśmy naszą wiarę do ludzi, aby oni widząc nas i nasze życie, mogli łatwiej uwierzyć i spotkać Zmartwychwstałego Pana w społeczności Kościoła

Zapowiedzi

 • Mariusz Adamczyk, kawaler, zam. Gostynin i Anna Kotwicka, panna, zam. Smólnik
 • Grzegorz Brzeziński, kawaler,  zam. Kosinowo i Marta Miretta Kryger, panna, zam. Dębniaki
 • Jacek Lewandowski, kawaler, zam. Ładne i Hanna Kosińska, wdowa, zam. Dobiegniewo

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI


Marzec 28 2011 10:14 am

Comments are closed.