Ogłoszenia

Czwarta Niedziela Wielkanocna

26 kwietnia 2015 roku

 1. Serdecznie witam wszystkich Parafian, Gości, którzy przybyli na dzisiejszą Eucharystię. Wszystkim solenizantom i tym którzy obchodzą swoje urodziny w nadchodzącym tygodniu życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej i polecam ich w codziennej modlitwie kapłańskie
 2. Spotykamy się w radosnym czasie wielkanocnym, by świętować pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. On, jako Dobry Pasterz, gromadzi nas tutaj razem i zaprasza, byśmy za Nim wyruszyli w drogę: ze śmierci do życia. Ta owca, która ma powtórnie narodzić się do życia, to każdy z nas, który został odkupiony najdroższą Krwią Zbawiciela na drzewie krzyża. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Kościele Powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Troska o dobrego kapłana jest wyrazem starań o własną wiarę. Kapłan jest narzędziem w rękach Pana Boga. To Bóg go posyła do nas. Prośmy w swoich modlitwach o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. W naszych modlitwach nie zapominajmy także o tych, którzy są pasterzami w naszym Kościele. Prośmy dla nich o potrzebne Boże łaski i Dary Ducha Świętego w tej niełatwej posłudze.
 3. W tym tygodniu wspominamy: w środę -Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dz. DK., patronki Europy, w sobotę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski a także Wspomnienie św. Atanazego, BDK
 4. Od dzisiejszej niedzieli zaczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. Włączmy się całym sercem w to wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych robotników do swojej winnicy. Zdajemy sobie przecież sprawę z tego, że istnieje ścisły związek między kapłaństwem a Eucharystią.
 5. W piątek 1 maja, rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Począwszy od tego dnia, codziennie w naszym kościele będziemy odmawiali Litanię Loretańską. Weźmy udział w nabożeństwach majowych, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. Zachęcam wszystkich moich Parafian do udziału w tych nabożeństwach, a szczególnie dzieci ze SP i młodzież z Gimnazjum oraz młodzież ponadgimnazjalną. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w naszym kościele; – w niedziele przed sumą, w dni powszednie przed wieczorną Mszą św. tj. o godz. 16.30.
 6. W niedzielę 3 maja, przypada kolejna Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. W tym dniu w naszym kościele w intencji Ojczyzny będziemy się modlić o godz. 12.00, po Mszy św. udamy się procesjonalnie do pomnika pamięci narodowej, aby tam odmówić modlitwę w intencji Ojczyzny i złożyć wiązankę kwiatów. Natomiast Powiatowe Uroczystości Święta Konstytucji 3-go Maja odbędą się w przyszłą niedzielę w Kruszynie, początek o godz. 12.00. Pamiętajmy, aby wywiesić dziś  tym dniu  na naszych domach flagę narodową.
 7. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca i Pierwsza Sobota Miesiąca. Spowiedź święta pierwszopiątkowa dla młodzieży i dzieci od godz. 16.00, a w kaplicy w Dębie Polskim od godz. 14.30, a Msza św. o godz. 15.00. Przypominam młodzieży i dzieciom o praktykowaniu I Piątków Miesiąca.
 8. Rada Parafialna na ostatnim spotkaniu podjęła decyzję dalszego gromadzenia środków pieniężnych na kolejny etap remontu plebanii. Proszę o odpowiedzialne potraktowanie tej sprawy. Za dotychczasowe ofiary bardzo dziękuję, efekty widać i jestem wam Drodzy Parafianie wdzięczny za Wasze zaangażowanie i troskę o parafię. Chcę również nadmienić, że członkowie Rady Parafialnej są zatwierdzeni dekretem Biskupa Włocławskiego na kadencję trzech lat i nie są „samozwańcami” jak niektórzy usilnie to deklamują. Radnym może zostać każdy Parafianin. Warunek, że znajdzie czas, bezinteresownie będzie pracował dla dobra Parafii i się o nią troszczył. Krytykować jest łatwo, ale podejmować trudne decyzje, które niekiedy spotykają się z dezaprobatą, niewielkiej części parafii ciągle mających swoje „ale” i to nieuzasadnione bo nie składają ofiar na remont, nie jest przyjemne. Dlatego proszę, abyśmy uszanowali trud naszych radnych.
 9. Już dzisiaj proszę o ubranie w tym roku ołtarzy na Boże Ciało następujące wioski: : I ołtarz – przy figurze św. Floriana – Straż Pożarna, II ołtarz – przy figurze Matki Bożej przy posesji państwa Kaczorowskich – Dąb Polski, Mały i Wielki, III ołtarz – przy Grobie Poległych – Kosinowo, IV ołtarz – na parkingu kościelnym – Telążna Leśna, Telążna Stara i Smólnik. Za ostatni ołtarz odpowiedzialna jest p. Renata Kowalewska. Z sołtysami tych wsi, z przewodniczącą KGW Telążna Leśna chciałbym się spotkać osobiście w najbliższym czasie. Ogłaszam swoją prośbę już wcześniej, abyście mieli czas na przemyślenie koncepcji ołtarzy.
 10. Dnia 24 maja w naszej parafii odbędzie się „Festyn rodzinny”. Program jest zamieszczony na rozwieszonych plakatach, ja natomiast mam prośbę, aby zgłaszali się do mnie chętni do 10 maja, którzy chcą zaprezentować swoje zdolności wokalne i plastyczne. Mogą to być pojedyncze osoby lub rodziny.
 11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką do lektury której serdecznie zachęcam.
 12. Niech Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy, będzie dla nas drogowskazem do wiernego podążania za Jezusem Chrystusem, który zna nas wszystkich i woła każdego z nas po imieniu.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI

Marzec 28 2011 10:14 am

Comments are closed.