Ogłoszenia

Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła

25 września 2016 rok

  1. Serdecznie witam wszystkich Parafian, Gości, którzy przybyli na dzisiejszą Eucharystię. Wszystkim solenizantom i tym którzy obchodzą swoje urodziny w nadchodzącym tygodniu życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej i polecam was wszystkich, każdego z osobna w codziennej mojej modlitwie kapłańskiej.
  2. Czytając dzisiejszą przypowieść powinniśmy zastanowić się co robię z tym, co otrzymałem od Boga? Jak tym zarządzam? Na ile to, co mam, otwiera mnie na drugiego człowieka, a na ile zamyka, czyniąc mnie ślepym. Bóg w swojej miłości obdarzył dobrami bogatego, aby przez niego okazać miłość innym. Bogaty człowiek przyjął dar, ale nie umiał nim zarządzać i zatrzymał tę miłość na sobie. To spowodowało, że dobro, które otrzymał obróciło się przeciw niemu. Wydaje się, że Chrystus opowiada tę przypowieść, by obudzić miłość u ludzi bogatych. Pochyla się nad bogatymi, którzy tak łatwo tracą wzrok, ślepną. Nie dostrzegają innych. Czy tę przypowieść Chrystus opowiedział dla mnie? Raczej, nie! Nie jestem bogaty. Chrześcijanin nie może nikim gardzić, ale wezwany jest przez Chrystusa do służby swym bliźnim, zwłaszcza tym, którzy są w potrzebie duchowej i materialnej. Ta dzisiejsza Eucharystia ma nam uprzytomnić wezwanie Chrystusa, udzielić siły do służby dla braci i okazać, że dobra materialne mogą nam przysłonić Boga, ale również mogą stać się dla nas drogą do życia wiecznego.
  3. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, K., w środę – Wspomnienie św. Wacława, M., w czwartek – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek – Wspomnienie św. Hieronima, KDK., w sobotę – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dz. DK
  4. Dzisiaj na sumie o godz. 12.00 zostaną poświęcone różańce dzieciom pierwszokomunijnym. Zapraszam rodziców ze swoimi dziećmi.
  5. Również dzisiaj na mszę św. o godz. 12.00 zapraszam rodziców dzieci klas V i VI SP oraz rodziców młodzieży klas gimnazjalnych I, II, III gimnazjum. Jest to nasze spotkanie formacyjne na etapie przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Proszę o poważne podejście do mojej prośby.
  6. W tym tygodniu przypada I Sobota Miesiąca. Zapraszam czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na wieczorne nabożeństwo.
  7. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Błogosławiony Jan Paweł II napisał: „Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki, Elżbiety. Na tle słów: „Zdrowaś Maryja” dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (Tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa… Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania” Nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu przed wieczorną mszą świętą a w niedzielę przed sumą. Zapraszam na różaniec wszystkich naszych parafian szczególnie młodzież gimnazjalną, młodzież ponadgimnazjalną, dzieci
  8. Już od paru lat na całym świecie rzesze ludzi gromadzi się na skrzyżowaniach ulic w dniu 28 września, aby jak co roku w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny, wołać o miłosierdzie Boże dla nas i świata całego. W minionym 2014 roku rzesze ludzi zgromadziło w ponad 300 miastach w Polsce i kilkudziesięciu na całym świecie. Z roku na rok przybywa tych, którzy pragną wypraszać Boże Miłosierdzie, tak dzisiaj potrzebne każdemu z nas. Nie wiadomo, ile czasu trzeba, by koronka ogarnęła cały świat, ale jedno jest pewne, że musimy stawić się tego dnia, by modlić się i zapraszać do modlitwy innych. Od roku jednoczy się z tą modlitwą w tym dniu i błogosławi każdemu, kto podejmie tę modlitwę papież Franciszek, którego także tym razem pokornie poproszono o błogosławieństwo i zjednoczenie z modlącymi się na tej wspólnej modlitwie. W tym roku zgłosiłem udział naszej parafii w tej modlitwie i wierzę, że znajdziecie czas, aby w dniu 28 września 2015 roku  o godz. 15.00 włączyć się we wspólną modlitwę. Jeśli nie możesz przyjść wyjdź z domu i z sąsiadami na chodnikach odmówcie tę modlitwę. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia. Niech przez chwilę ucichnie zgiełk, by mógł być słyszalny święty szept koronki proszącej Pana Boga
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką „Idziemy” do lektury której serdecznie zachęcam.
  10. Wszystko co posiadamy jest darem Boga. Dziękujmy więc za wszystko co otrzymaliśmy od naszego Stwórcy, ale przede wszystkim dziękujmy za największy dar, którym jest Chrystus i Jego misterium, które teraz sprawujemy. Bóg wspiera nas i błogosławi, by troski doczesne, pogoń za wartościami materialnymi, nie przysłoniły nikomu sprawy najważniejszej – życia wiecznego.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI


Marzec 28 2011 10:14 am

Comments are closed.