Ogłoszenia

Pierwsza Niedziela Adwentu

27 listopada 2016 rok

 1. Serdecznie witam wszystkich Parafian, Gości, którzy przybyli na dzisiejszą Eucharystię. Wszystkim solenizantom i tym którzy obchodzą swoje urodziny w nadchodzącym tygodniu życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej i polecam was wszystkich, każdego z osobna w codziennej mojej modlitwie kapłańskiej.
 2. I Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Adwent to czas radosnego i pobożnego przygotowania do Narodzin Zbawiciela, które obchodzimy 25 grudnia. Słowo „adwent” pochodzi od łac. advenioi oznacza przychodzić, objawić. Sens okresu adwentu jest nierozłącznie związany z Uroczystością Narodzenia Pańskiego. Pierwsze wzmianki o przygotowaniu do Bożego Narodzenia – adwencie, pochodzą z Galii (dzisiejsza Francja) i Hiszpanii. Pierwotnym sensem było przygotowanie katechumenów do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej, przede wszystkim sakramentu chrztu. Okres adwentu ma dwie części. Część pierwsza zaczyna się od I Niedzieli Adwentu i trwa aż do 16 grudnia. Ma ona przygotować nas na paruzję – czyli ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów (Ap 22, 20). Druga część adwentu to już bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przebiega ona od 16 do 24 grudnia. W tym okresie każdy dzień ma swoją antyfonę, podkreślającą charakter zbliżającego się Przyjścia.
 3. W tym tygodniu wspominamy: w środę – Święto św. Andrzeja Apostoła, w sobotę – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego K.
 4. Dzisiaj I Niedziela Adwentu – rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa naszego Zbawiciela. Począwszy od przyszłej niedzieli w ciągu tygodnia będziemy spotykać się na Mszy św. roratniej. Serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie dzieci z lampionami. Dzieci wykonują same, pod kierunkiem rodziców lampiony, z którymi przychodzą na msze roratnie. Najpiękniejsze zostaną nagrodzone podczas ostatniej mszy roratniej.
 5. Dzisiaj przed kościołem będą stali ministranci z puszką i będą zbierać ofiary w ramach akcji „Pielucha dla malucha” . Akcję tę rozpoczęli pięć lat temu. Każdego roku za zebrane pieniądze organizują paczki dla dzieci z Domu Małego Dziecka we Włocławku. Proszę o ofiarność.
 6. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca i I Sobota Miesiąca. Spowiedź święta pierwszopiątkowa dla młodzieży i dzieci w czwartek od godz. 15.00, a w kaplicy w Dębie Polskim spowiedź w piątek o godz. 14.30, a msza św. o godz. 15.00. Przypominam młodzieży i dzieciom o praktykowaniu I Piątków Miesiąca.
 7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość poświęcenia odnowionych organów. Na sumie o godz. 12.00 Ks. Biskup Wiesław Alojzy Mering Ordynariusz naszej diecezji dokona tego poświęcenia. Wcześniej o godz. 11.30 odbędzie się koncert organowy wykonaniu p. Jacka Kotyńskiego i naszego organisty p. Mariusza Deptulskiego. Zapraszam na tę uroczystość was drodzy Parafianie. Jest to wyjątkowy moment w naszej parafii, gdzie powinniśmy być razem. W naszej świątyni zabrzmią w swoim pełnym pięknie wszystkie głosy organowe chwalące wielkość i majestat Boga. Postarajmy się być i uczestniczyć we wspólnej radości.
 8. Za tydzień II Niedziela Adwentu – już od wielu lat tradycyjnie w tę Niedzielę w kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek na – „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy materialnej i modlitewnej oczekują Pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz ludzie spragnieni wiary i miłości do Boga i przyjaźni do drugiego człowieka.
 9. Zapraszam członków Rady Parafialnej na spotkanie  jutro tj. 28 listopada br. o godz. 18.00.
 10. Przyjmuję na wypominki roczne.
 11. Wczoraj odbył się regionalny turniej w piłce halowej Liturgicznej Służby Ołtarza. W każdej grupie wiekowej brało udział po 6 drużyn. Nasi ministranci w kategorii gimnazjum wywalczyło trzecie miejsce, a w kategorii ponadgimnazjalnej nasi ministranci zajęli piąte miejsce. Bardzo dziękuję ministrantom za piękną i kulturalną grę. Dziękuję p. Agnieszce Mylke i p. Agnieszce Stasińskiej, mamom ministrantów, za okazaną pomoc w przygotowaniu tego turnieju a wszystkim grającym ministrantom za zorganizowanie tych rozgrywek.
 12. Wczoraj również odbyła się Olimpiada Wiedzy Biblijnej Ministrantów. W tej Olimpiadzie wzięło 7 naszych ministrantów. Wyłoniono dwóch najlepszych. Byli nimi nasi ministranci: Szymon Goliszewski i Rafał Malesa. Jednakże wszyscy ministranci dali z siebie wszystko. Jestem z nich dumny. Olimpiada ta, zapewniam was drodzy Parafianie nie jest łatwa. Wymaga wielkiego zaangażowania się ze strony uczestników i wielkiej cierpliwości.
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką „Idziemy” do lektury której serdecznie zachęcam.
 14. Nie wiemy, kiedy powróci nasz Pan na ziemię. Czuwajmy więc, a błogosławieństwo Boga niech nas umocni w nadziei, że Pan nasz na pewno przyjdzie aby nagrodzić tych, którzy czynią sprawiedliwość i strzegą Jego dróg.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI


Marzec 28 2011 10:14 am

Comments are closed.