Ogłoszenia

Piętnasta Niedziela Zwykła
13 lipca 2014 rok

  1. Serdecznie witam wszystkich Parafian, Gości, którzy przybyli na dzisiejszą Eucharystię. Wszystkim solenizantom i tym którzy obchodzą swoje urodziny w nadchodzącym tygodniu życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej i polecam ich w codziennej modlitwie kapłańskiej.
  2. Zgromadziliśmy się dzisiaj, aby słuchać Bożego słowa i składać Bogu dziękczynienie. To słowo, którego słuchamy każdej niedzieli jest jak ziarno, które Bóg rzuca w glebę naszych serc, by przemieniało nasze życie, zwiastując nam radosne Boże obietnice. To wszystko co ogłasza Pismo spełniło się i spełni się również w naszym życiu, gdy z wiarą przyjmiemy także i dzisiaj zasłyszaną radosną nowinę zbawienia. Słowo Boże jest skuteczne, to znaczy, że co zwiastuje to sprawia, tylko od człowieka zależy czy ma dobrą wolę, czy jest jak urodzajna ziemia, która może przynieść plon. Jesteśmy słabymi ludźmi, ale nieustannie towarzyszy nam nadzieja i radosna Boża obietnica, że wraz z całym stworzeniem będziemy przemienieni, jeżeli otworzymy się na Boże słowo, którym tak obficie karmi nas Kościół każdej niedzieli.
  3. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – Wspomnienie św. Bonawentury, BDK., w środę – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
  4. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca.. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.
  5. Dzisiaj 13 lipca, po sumie będzie sprawowane Nabożeństwo Fatimskie i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Zapraszam bardzo wszystkich na to nabożeństwo.
  6. Dziękuję mieszkańcom Wistki Królewskiej za ubranie kościoła pięknymi kwiatami, a na sobotę o kwiaty do kościoła proszę mieszkańców Dobiegniewa.
  7. Jest do nabycia nowy Przewodnik Katolicki.
  8. Słowo Boże ma moc, by nas przemieniać. Wychodzimy z tej Mszy świętej posileni słowem, ale dopiero nasze życie ma ukazać, jaką jesteśmy glebą. Niech w słuchaniu i realizowaniu na co dzień Bożego słowa wspiera nas szczególne błogosławieństwo naszego Stworzyciela, Pana i Nauczyciela.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI

Marzec 28 2011 10:14 am

Comments are closed.