Ogłoszenia

Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła

23 sierpnia 2015 roku

 1. Serdecznie witam wszystkich Parafian, Gości, którzy przybyli na dzisiejszą Eucharystię. Wszystkim solenizantom i tym którzy obchodzą swoje urodziny w nadchodzącym tygodniu życzę wielu Łask Bożych i opieki Matki Bożej i polecam was wszystkich, każdego z osobna w codziennej mojej modlitwie kapłańskiej.
 2. Z wdzięcznością przyszliśmy dzisiaj do tego Wieczernika, aby podziękować Bogu za miniony tydzień i prosić o potrzebne łaski w pielgrzymce ku wiecznej radości. Przyszliśmy do Jezusa Chrystusa, aby karmić się Słowem życia i Pokarmem, który pochodzi z nieba. Eucharystia dla każdego z nas jest świadectwem naszej wiary, którą otrzymaliśmy podczas chrztu świętego, jako łaskę daną za darmo od Boga. Dzisiejsza Liturgia Słowa, a zwłaszcza Ewangelia ukazała nam dzisiaj prawdę, że relacja Jezusa z Ojcem rodzi trudność wiary wśród Żydów. Oni wierzą w jednego Boga. Dlatego dla nich „trudna jest ta mowa”, dlatego potrzebne jest nam i im, otwarcie się na działanie Ducha Świętego, który utożsamia się z Bożym Słowem, które daje życie i rodzi wiarę w sercach ludzkich.
 3. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Święto św. Bartłomieja Apostoła, w środę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w czwartek – Wspomnienie św. Moniki, w piątek – Wspomnienie św. Augustyna, BDK., w sobotę – Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 4. Dzisiaj uroczystość odpustowa w naszej parafii. Suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 12.00. Homilię wygłosi i mszę św. będzie celebrował Ks. Prałat Stanisław Waszczyński. Zapraszam druhów z OSP, chór, dzieci sypiące kwiaty i całą służbę liturgiczną i was drodzy Parafianie na tę uroczystość.
 5. Zbliża się rozpoczęcie nowego roku szkolnego, dlatego też w przyszłą niedzielę na sumie poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom, które w tym roku rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą i idą do I klasy SP..
 6. Dyrektor Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku zaprasza na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz rodziców dzieci z klasy I SP, które odbędzie się 27 sierpnia 2015 roku o godz. 16.30 w gmachu szkoły w Smólniku.
 7. Dyrektor, Grono Pedagogiczne i społeczność uczniowska Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku zaprasza na oficjalne obchody 85-lecia Szkoły Podstawowej w Smólniku dnia  01 września 2015 roku, początek o godz. 10.00 celebracją Mszy św. w intencji całej społeczności szkolnej, absolwentów tej szkoły i wszystkich zmarłych z tej społeczności, oraz na Festyn Międzypokoleniowy „Urodziny Naszej Szkoły” w dniu 12 września 2015 roku o godz. 16.00 na boisko szkole w Smólniku. Szczegóły na plakacie informacyjnym w gablocie na zewnątrz
 8. Przypominam trwa miesiąc sierpień. Miesiąc trzeźwości. Bardzo proszę o powstrzymanie się od nadużywania alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji rodzin z naszej parafii dotkniętych tym uzależnieniem.
 9. W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielnych Mszach św. ale też o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.
 10. W środę obchodzimy  Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
 11. Jest już nowy kalendarz na   2016 można zamawiać Msze św. po każdej wieczornej Mszy św.
 12. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć kalendarz na Nowy Rok 2016 wydany przez Duszpasterstwo Rolników we Włocławku. Koszt jednego kalendarza: 3 zł, 5 zł, 10 zł i 25 zł.
 13. Dziękuję za posprzątanie kościoła, umycie okien i posprzątanie wokół kościoła na uroczystość odpustową mieszkańcom Wistki Królewskiej: p. Grzegorzowi Kędzierskiemu, p. Januszowi i Wandzie Wieczorek, p. Henryce Michalskiej, p. Sylwii Kownackiej, p. Krystynie Wojcieszyńskiej, Mostek: p. Elżbiecie Grabowskiej  i Zuzałki: p. Reginie Pieczkowskiej, p, Irenie Korpusińskiej, Weronice Król, p. Sylwii Buziewskiej, Tomaszowi Buziewskiemu.
 14. Trwają wakacje, dlatego proszę aby wszystkie sprawy kancelaryjne załatwiać po Mszy św. wieczornej. Za zrozumienie Bóg zapłać.
 15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką do lektury której serdecznie zachęcam.
 16. Każdy z nas potrzebuje umocnienia w wierze i odwagi bycia uczniem Chrystusa. Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą wiarę i wzmocni naszą odwagę w mężnym wyznawaniu chrześcijańskiej wiary na drogach naszego życia.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI

Marzec 28 2011 10:14 am

Comments are closed.